ایسنا نوشت: رییس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به ترافیک سنگین و نیمه سنگین در محورهای منتهی به مناطق زلزله زده، از مردم خواست از مراجعه غیرضروری به این مناطق خودداری کنند.

سرهنگ مراد حیدری با بیان اینکه ترافیک در محورهای منتهی به مناطق زلزله زده روان است، گفت: هم اکنون در محور اسلام آبادغرب-سرپل ذهاب ترافیک نیمه سنگین و روانی را شاهد هستیم.

وی افزود: ترافیک در محور سرپل ذهاب- ازگله نیز سنگین، اما روان است.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه با بیان اینکه مراجعه غیرضروری مردم، ترافیک را بیشتر و روند امدادرسانی را کُند می‌کند، گفت: از مردم تقاضا داریم از مراجعه غیرضروری به مناطق زلزله زده خودداری کنند.

حیدری افزود: پایگاه‌های جمع آوری کمک‌های مردمی در سطح استان برقرار است و از مردم تقاضا داریم کمک‌های خود را به این پایگاه‌ها تحویل داده و از مراجعه به مناطق زلزله زده خودداری کنند.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون مشکل ترافیکی در منطقه وجود ندارد، از استقرار 45 اکیپ پلیس راه در محورهای منتهی به مناطق زلزله زده خبر داد.

به شدت کمبود چادر داریم/ مسئولین، مظلومیت گیلانغرب را دریابند

ایسنا نوشت: فرماندار گیلانغرب گفت: هیچ فردی از خارج از استان سراغ گیلانغرب نیامده و این منطقه زلزله زده در محرومیت و مظلومیت باقی مانده است.

فرهاد همتی اظهار کرد: به دلیل شدت و حجم خسارتی که در سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی ایجاد شده، عمده توجه و کمک‌ها به سمت این مناطق رفت و گیلانغرب در حاشیه ماند.

وی با بیان اینکه گیلانغرب مظلوم واقع شده و باید صدای مظلومیت گیلانغرب به گوش مسئولین کشور برسد، خاطرنشان کرد: هیچ مسئولی خارج از استان تاکنون برای کمک به گیلانغرب نیامده است.

فرماندار گیلانغرب در خصوص وضعیت خسارت زلزله در این شهرستان عنوان کرد: بر اساس برآورد اولیه حدود 4800 میلیارد ریال خسارت به اماکن مسکونی، تاسیسات، زیربناها، اماکن دامی و... در این شهرستان وارد شده است.

به گفته این مسئول، دو دهستان گیلانغرب به شدت آسیب دیده و حدود پنج روستا 100 درصد تخریب شده است.

همتی ادامه داد: تنها در بخش روستایی نزدیک به 4500 واحد مسکونی بین 40 تا 100 درصد تخریب شده که این عدد با واحدهای مسکونی آسیب دیده مناطق شهری به 6500 واحد می‌رسد.

وی افزود: مشکل ما این است که هیچ مسئولی از خارج استان در گیلانغرب حضور پیدا نکرده است.

فرماندار گیلانغرب با اشاره به اینکه اقلامی برای کمک به این منطقه آمده، گفت: مشکل ما توزیع اقلام به دلیل حجم بالای نیازهای مردم و هجوم آنها است.

همتی از توزیع هزار تخته چادر در این منطقه خبر داد و تاکید کرد: این در حالیست که چند ده هزار نفر در این شهر بی‌خانمان هستند.

وی گفت: مردم هنوز در سرمای خیابان و بدون چادر هستند و بخاطر نبود چادر و امکانات ضجه می‌زنند.

۴۷۴۷

کد خبر 728234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =