۰ نفر
۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱

میزان نوشت:قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۲۸۱ دلار و ۵۱ سنت رسید.

در حالی که بعد از انتشار گزارشی در مورد صدور برگه احضار برای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ به دلیل ارتباط با روسیه ارزش دلار کاهش یافته است، قیمت طلا امروز افزایش یافت.

بر اساس گزارش روزنامه وال استریت ژورنال، ماموران تحقیق که به دنبال یافتن شواهدی از دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا هستند، ماه گذشته احضاریه‌ای در این باره صادر کردند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۲۸۱ دلار و ۵۱ سنت رسید، قیمت فلز زرد در این هفته حدود نیم درصد افزایش داشته و در آستانه ثبت دومین افزایش هفتگی متوالی قرار دارد.

قیمت طلای آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر نیز امروز با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۲۸۱ دلار و ۸۰ سنت رسید.

جان شارما، اقتصاددان بانک ملی استرالیا گفت: «کاهش ارزش دلار و تقویت ارز‌های آسیایی موجب شده تا طلا برای سرمایه گذاران آسیایی جذاب شود.»

وی افزود: بلاتکلیفی در مورد طرح اصلاحات نظام مالیاتی آمریکا و احتمال افزایش نرخ بهره در ماه آینده پیام‌های ضد و نقیضی به بازار ارسال کرده و موجب شده تا قیمت طلا نوسان چندانی را شاهد نباشد.

شارما گفت: «قیمت طلا احتمالا در کوتاه مدت بین ۱۲۶۰ تا ۱۲۹۰ دلار در نوسان خواهد بود.»

اعضای جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه گام بلندی به سمت اصلاح نظام مالیاتی آمریکا برداشتند و یک بسته گسترده کاهش مالیات‌ها را که مورد نظر ترامپ بود به تصویب رساندند.

جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو شعبه سانفرانسیسکو بار دیگر گفته که اقتصاد آمریکا به اندازه کافی در حال رشد است که فدرال رزرو را برای ادامه افزایش تدریجی نرخ بهره در چند سال آینده و رساندن آن به ۲.۵ درصد مجاب کند.

 

35224

کد خبر 728455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =