روزنامه اعتماد در مطلبی طنز به موضوع بست‌نشینی باند احمدی‌نژاد پرداخت.

این روزنامه نوشت: 

از وقتی آقایان بقایای آقای احمدی‌نژاد؛ مثل بقایی و مشایی و جوانفکر رفتند، بست‌نشینی برای مردم سؤال شده است؟ 

تاریخ بست‌نشینی: بست‌نشینی این‌بوده که افراد وقتی دستشان به جایی بند نبوده و صداشان به جایی نمی‌رسیده، می‌رفتند یک جای محترم و امن بست می‌نشسته‌اند تا یکی به دادشان برسد.

بست‌نشینی به روش بقایی: صبح پا می‌شویم صبحانه می‌خوریم و می‌رویم حمام و بعد می‌رویم با بچه‌ها کلپچ (کله‌پاچه به زبان رمز در مکاتبات دولتی) می‌زنیم و بعد دربست می‌گیریم و می‌رویم بست می‌نشینیم تا ناهار. منتها چون گشنه می‌شویم، می‌رویم کبابی‌های دوروبر شابدالعظیم که خیلی معروفند از قدیم و کباب می‌زنیم. بعد از ناهار آدم سنگین می‌شود و راحت‌تر می‌تواند بست بنشیند. بعد جای چرت قیلوله بست می‌نشینیم. ساعت سه و چهار هم پا می‌شویم می‌رویم خانه که خستگی در کنیم. البته دقت کنید در همه این مسیر، چهارتا عکاس و فیلم‌بردار هم باید آفیش کنیم و همراهمان باشند.

بست به روش مشایی: می‌گویند مشایی نمی‌تواند بست بنشیند، چون درخت است و همیشه بست ایستاده است.

بست صنعتی: یکی از اساتید هم گفت: داداش من هیژده‌ساله بشت‌نشینی می‌کنم... این‌طوری که یه بشت می‌چشبونم سر این شوژن و از جام تکون نمی‌خورم... تاژه شماها هم دقت کنین بشت شنعتی (صنعتی) رو با بشت شنتی (سنتی) قاطی نکنین...

کفالت بستی: دیروز، چهار آبان، آقای مشایی دوباره رفت دادگاه و با قرار کفالت برگشت خانه.

بست دلاری: یکی از نمایندگان گفت اتهام جدید بقایی «مفقودشدن سه ‌میلیون و ۷۰۰‌هزار یورو و ۵۳۰‌ هزار دلار در برگزاری کنفرانس جنبش عدم‌تعهد» است.

با کی بستی؟ از قدیم گفتند بهترین دفاع، حمله است. این‌طور هم که ما متوجه شدیم، بقایای آقای احمدی‌نژاد که با هم بسته بودند و کرکره اقتصاد و فرهنگ را کشیده بودند پایین و بازار را بسته بودند، الان هم با هم بسته‌اند و درواقع هم‌بسته‌اند و بسته به اینکه کی کجا و با کی بسته یا کجا بست نشسته، آن هم می‌روند هم‌بستی می‌کنند، چون با همدستی داشتند و دارند.

تا حالا کجا بودی؟ از بقایای آقای احمدی‌نژاد پرسیدند شما که الان این‌قدر علیه ظلم بست می‌نشینی و نطق غرا می‌کنی، تا دیروز کجا بودی که مردم از دست شما حتی بست هم نمی‌توانستند بنشینند؟ فرمودند: ما آن‌موقع بسته بودیم و به خدمت مردم می‌رسیدیم. الان بازیم و در خدمت شماییم.

45302

کد خبر 731087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۶:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۵
  3 1
  وقتی مشایی در نطق خودش گفت ما فعلا دربستیم از خنده مردم چون یاد تاکسی ها افتادم. دربست. دربست.
 • بی نام A1 ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۵
  1 4
  این تمسخر جریان بهار بود یا تمسخر خودتان هنوز هیچکس جواب منطقی به سخنان افشاگرانه مردان بهاری نداده است حداقل من ندیده ام