خبرگزاری صدا و سیما نوشت: کارشناسان می گویند، هشتاد درصد از دختران نیجریه ای که از طریق مهاجرت و از راه دریا به ایتالیا وارد می شوند قربانیان بهره برداری جنسی هستند.

دختران مهاجر نیجریه‌ای در ایتالیا به عنوان برده جنسی فروخته می‌شوند.

فلاویو دی گیاسومو Flavio Di Giacomo سخنگوی سازمان بین المللی مهاجرت در این زمینه در اظهاراتی در رم پایتخت ایتالیا گفت: بر اساس اظهارات کارشناسان ضد قاچاق ما ،هشتاد درصد از دختران نیجریه ای که از طریق مهاجرت و از راه دریا به ایتالیا وارد می شوند قربانیان بهره برداری جنسی هستند.

وی افزود: برای مثال برخی از این دختران آنقدر جوان هستند که حتی نمی دانند موضوع بهره برداری جنسی چیست بنابراین زمانی که ما به آنها می گوییم که خطر بهره برداری جنسی شما را تهدید میکند آنها واقعا معنای حرف های ما را درک نمیکنند.

این مقام سازمان بین المللی مهاجرت در ادامه افزود: ما شاهد افزایش روز افزون مهاجرت اقلیت ها از نیجریه هستیم که در بین آنها دختران زیادی دیده می شوند. سن این دختران بین پانزده تا نوزده سال است. بیشتر این دختران به طور ویژه از استان ادوEdo و شهر بنین Benin در نیجریه به اینجا می آیند. آنها پیش از آنکه موطن خود را ترک کنند اصلا نمی دانند که چرا دارند این کار را انجام می دهند. برخی از آنها در هنگام مهاجرت و در لیبی از این موضوع آگاه می شوند که قرار است مورد بهره برداری جنسی قرار گیرند.

برخی از آنها زمانی که به اینجا یعنی ایتالیا می رسند تصور می کنند که قرار است برای یک آرایشگر مشغول به کار شوند. آنها هزینه مسافرت خود را پرداخت نمی کنند بنابراین باید این هزینه را پرداخت کنند.

بلسینگ اوکدیون Blessing Okoedion یکی از زنان نیجریه ای که به ایتالیا مهاجرت کرده است و از قربانیان بهره برداری جنسی بوده است در این رابطه گفت فردی که مرا به ایتالیا آورد به من گفت که من به او بدهکارم و باید مبلغ شصت و پنج هزار یورو به وی پرداخت کنم. من به او گفتم من برای کار کردن به اینجا آمده ام چگونه می توانم به شما مبلغ شصت و پنج هزار یورو پرداخت کنم؟ او هیچ نگران این موضوع نبود، آنگاه فهمیدم که من در دام قاچاقچیان گرفتار شده ام.

5252

کد خبر 731093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =