تسنیم نوشت: وزیر امور خارجه سابق آمریکا تاکید کرد که رژیم صهیونیستی تصمیمی جدی برای دست یابی به صلح با فلسطینیان ندارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جان کری وزیر امور خارجه سابق آمریکا در اظهارات سال گذشته خود که شبکه دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی اخیرا فایل صوتی آن را منتشر کرده است، پایبندی فلسطینیان به راه حل های مسالمت آمیز پس از چندین دهه مبارزه را ستوده است.

کری این اظهارات را سال گذشته در کنفرانسی سیاسی در دبی با حضور شماری از شخصیت های سیاسی با نفوذ در خاورمیانه بیان کرده است.

جان کری افزود که فلسطینیان پس از شعله ور شدن انتفاضه در سال 2005 هر کاری کردند تا اوضاع ملتهت نشود و به هیچ وجه دست به خشونت در کرانه باختری نزدند.

وی تصریح کرد: این مسأله از دید عموم اسرائیلی ها مخفی ماند، زیرا مورد بحث و گفتگو قرار نگرفت، چرا؟ بخاطر اینکه اکثریت اعضای دولت اسرائیل در تل آویو مخالف تشکیل کشور فلسطین هستند.

مجله نیوزویک تاکید کرد که مشخص نیست کری می دانسته سخنانش ضبط می شود یا نه اما با این حال، این اظهارات با مواضع سابق وی در خصوص نزاع فلسطینی صهیونیستی همسو بوده است.

گفتنی است که جان کری دسامبر سال گذشته زمانی که وزیر امور خارجه آمریکا بود، رژیم صهیونیستی را به شدت مورد انتقاد قرار داده و تاکید کرد که این رژیم جدیتی در مذاکرات سازش با فلسطینیان ندارد.

52310

کد خبر 731151

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =