همزمانی جلسه امروز مجلس با روز تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی، سبب شد تا اکثر نمایندگان در نطق‎های خود به این موضوع بپردازند و از تشکیل سازمان‌هایی «شبه بسیجی» در کشورهای دیگر سخن گفتند و برخی هم گریزی به مسائل اقتصادی زدند.

به گزارش خبرآنلاين، فريدون حسنوند نماينده مردم انديمشك اولين نماينده اي بود كه براي نطق پشت تريبون رفت و در رابطه با شكل گيري نيروهاي بسيجي در كشورهاي ديگر، گفت: بسيج لبنان، «حزب الله» است كه با رژيم صهيونيستي مقتدرانه مي جنگد. بسيج عراق، «حشد الشعبي» است كه با داعش مي جنگند.

او با اشاره به «انصارالله» به عنوان بسيج يمن و همچنين «لشكر فاطميون» به عنوان بسيج افغانستان، گفت:هر نيرويي كه در دفاع از مظلومان قدم بردارد، «بسيج» نام دارد. اين روزها شكست داعش نمايش قدرت الهي است. با اين شكست بايد پذيرفت كه ايران يكي از قدرت هاي منطقه است و دنيا بايد بداند كه با قدرتی مانند ايران، نمي تواند با زبان زور سخن بگويد.

نماينده مردم انديمشك اظهار كرد: رژيم صهيونستي تهديد به ترور سردار سليماني نموده است! در پاسخ بايد گفت كه ايران چهره هاي زیادي همچون قاسم سليماني دارد. اتحاديه عرب يا شايد بهتر بگويم اتحاديه سعودي-صهيونيستي، بيشتر به عنوان كمك مالي جنگ هاي نيابتي در منطقه هستند. غرش موشك هاي فرزندان انقلاب كاخ هاي شيشه اي حكام دست نشانده را در هم خواهد كوبيد.

سیدراضي نوري نماينده شوش نيز در رابطه با نابودي داعش و فعاليت بسيج گفت: امروز بسيج همانند آنچه خواسته امام بود جهاني شده است، حشد الشعبي در عراق نشان از اين موضوع دارد. تمام شدن داعش از سوي فرزندان روح الله نمونه بارز بسيج است كه با حمايت سردار سليماني انجام شد.

نياز به حضور چهره اي همچون سردار سليماني در حوزه اقتصادي،‌ موضوعي بود كه عليرضا بيگي نماينده تبريز و آذرشهر و اسكو، در نطق خود به توضيح آن پرداخت و گفت: سردار سليماني در مورد رمز پيروزيشان گفتند كه هر آنچه از لسان مبارك رهبر انقلاب شنيدم آن را كلمه حق و راه پيروزي دانستم.

او افزود: اقتضاي امروز كشور، تفكر قاسم سليماني است كه تفكر رهبري را عملي كند. امروز اقتصاد كشور قاسم سليماني را طلب مي كند.

عبدالحميد خدري نماينده بوشهر و گناوه هم در نطق خود به مسائل اقتصادی کشور پرداخت و با اشاره تلويحي به تجمع مالباختگان موسسات مالي در روبروي مجلس گفت: اگر مردم در خيابان ها مطالباتشان را پيگيري مي كنند، مشكل از ما است.

هادي قوامي نماينده مردم اسفراين هم در نطق خود به قانون هدفمندي يارانه‌ها اشاره كرد و گفت: اگر قانون هدفمندي يارانه‌ها درست اجرا مي‌شد و 50 درصد هدفمندي به توليد و عمران تعلق مي گرفت، ما مي توانستيم كار عمراني زيربنايي انجام دهيم و مثلا با سرمايه گذاري 150 ميلياردي در مسير ريلي و مترو اتفاقات خوبي مي افتاد. با ورود ارز مي توانستيم شاهد خروج لزر بيكاري و تورم باشيم.

مسعود پزشکیان نیز که در غیاب علی لاریجانی ریاست پایان جلسه امروز را بر عهده داشت، از بسیجیان به مناسبت روز بسیج تشکر کرد و افزود: معتقدم مملکت را جز با رفتار بسیجی نمی‎توان ساخت و و جز با رفتار بسیجی امکان اصلاحش نیست. نایب رئیس مجلس با اعتقاد بر اینکه روحیه بسیجی انقلاب را تا اینجا رسانده است، ادامه داد: اگر برای ساخت مملکت، بسیجی عمل کنیم کشور را از همه بحران‎ها نجات خواهیم داد.
او همچنین رفتار تروریست های مصر در حمله به یکی از مساجد این کشور را محکوم کرد و از اینکه به اسم دین و مذهب، انسانهای بی‎گناه را به گلوله می بندد، ابراز تاسف کرد و گفت: متاسفم که به اسم دین چنین رفتار وحشتناکی می کنند.

27217

کد خبر 731179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =