یک عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت:« با کوچک سازی دولت می توان بودجه بیشتری را به بخش عمرانی اختصاص داد به همین دلیل دولت باید با کوچک سازی،منابع بودجه را به سمت بخش عمرانی سوق دهد.»

عباس آرگون، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین با اشاره به عملکرد ۱۰۰ روزه دولت دوازدهم اظهارداشت:« با توجه به اینکه دولت دوازدهم استمرار دولت یازدهم است، نمی توان به طور واضحی تغییرات را بررسی کرد. از سوی دیگر ۱۰۰ روز زمان کافی برای بررسی عملکرد نیست.»

او ادامه داد:« دولت دوازدهم تاکنون مانند دولت یازدهم عمل کرده و به همین دلیل تغییر ملموسی را در اقتصاد کشور شاهد نبودیم. همچنان مشکلات و مسائل گذشته مانند نرخ بیکاری، رکود نسبی در اقتصاد، بهبود وضعیت معیشت مردم و فضای کسب و کار در کشور مطرح است.»

آرگون عنوان کرد:« یکی از اقدامات خوبی که در ماه های اخیر رخ داد، کاهش نرخ سود بانکی بود، اما به نظر می رسد که این نرخ باید بیشتر کاهش پیدا کند زیرا همچنان این نرخ برای سرمایه گذاری بالاست.»

او با اشاره به وضعیت کسب و کار کشور گفت:« امیدوار هستیم دولت با برنامه هایی که اعلام کرده،فضای کسب و کار را به خصوص برای بخش خصوصی مهیا کند، تا مشاغل بیشتری در کشور ایجد شود. از طرف دیگر انتظار داریم که دولت از حجم خود بکاهد. زیرا دیوان سالاری و بروکراسی همچنان در بدنه دولت وجود دارد و بودجه زیادی را به خود اختصاص می دهد.»

او افزود:« با کوچک سازی دولت می توان بودجه های بیشتری را به بخش عمرانی اختصاص داد به همین دلیل دولت با کوچک سازی باید بودجه را به سمت بخش عمرانی سوق دهد. همچنانکه دولت باید برای جذب سرمایه گذار خارجی تلاش بیشتری کند.»

این عضو هیات نمایندگان اظهار داشت:« در بحث فساد نیاز به اقدام جدی تری نیاز است؛ در حال حاضر فساد فراگیر شده و این موضوع مانع اطمینان سرمایه گذاری می شود،بنابراین دولت باید از راه های دیگری برای مبارزه فساد اقدام کند.»

 

35224

کد خبر 731283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • بی نام US ۰۶:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
  13
  آره اینقدر مهم بود که اجاره مسکن دو برابر شد توی این دو مرحله. دستشون درد نکنه واقعا دارن به ملت خدمت میکنن.
 • بی نام A1 ۰۶:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
  11
  کاهش سود بانکی فقط به نفع بساز بفروش ها شد که قیمت ملک را بالا برد
 • بهنام A1 ۰۶:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
  6
  اره واقعا دولت با پایین اوردن سود بانکی بازار دلار را بر هم زد و نمی دونیم چرا سود تسهیلات را پایین نیامد واقعا گجای تورم پایین اومده تورم را را با خالی کردن جیب ملت,والا این دلت توی این چند سال چیزی که به مردم نداده بلکه مردم رو داره بجایی میرسونه که به خاک سیاه بشنن
 • بی نام AT ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
  6
  راهکارهای اقتصادی دنیای پیشرفته برای کشور ما که هر جاش رو درست می کنند جای دیگه اش خراب میشه جوابگو نیست. سود بانکی رو نباید دست می زدند چون قشر ضعیف فقیرتر از قبل شدند
 • بی نام A1 ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
  4
  به نظر من اول اتاق بازرگانی تهران باید خصوصی شود و بعد کارهای دیگر