سیدرضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز معتقد است که برای فهمیدن هدف محمود احمدی‌نژاد از فعالیت‌های این روزهایش باید کار روانشناسی صورت بگیرد.

به گزارش خبرآنلاین این روزها محمود احمدی‌نژاد و حلقه نزدیکان به او، دست به کارهایی زده‌اند که حتی حامیان‌‌شان هم انگشت تعجب به دهان گرفته‌اند. گفت‌وگوهایی که از آنها تحت عنوان افشاگری در رسانه‌های مجازی دست به دست می‌چرخد، روی دیگری از احمدی‌نژاد را به نمایش گذاشته است. هرچند او مدت‎هاست که این تغییر رویکرد را بروز داده اما، این‎بار به نظر می‎رسد که با اهداف جدی‌‌تر و به فواصل زمانی کوتاه‌تری جایگاهش را در سطح رسانه‌ها حفظ کرده باشد.

اینکه هدف او از این اقدامات چیست و چرا به همه کسانی که در هشت سال زمامداری‌اش سعی نکردند به کوچکترین اختلافی با او دامن بزنند حمله می‌کند، در هاله‌ای از ابهام است. با این حال سید رضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز معتقد است که برای شناختن هدف اقدامات احمدی‌نژاد باید کار روانشناسی روی او صورت بگیرد.
ا
کرمی با تاکید بر شناخت پدیده احمدی‌نژاد از منظر روانشناسی، عنوان کرد: احمدی‌نژاد اصولا چه در دوران ریاست جمهوری و چه بعد از آن، اظهارات نادری دارد که برای خیلی‌ها علت آن معلوم نیست. هنوز نمی‌دانیم که این اظهارات را برای چه مطرح می کند.

او به سوابق چنین رفتارهایی از سوی رییس دولت‎های نهم و دهم اشاره کرد و گفت: او در دوران ریاست جمهوری‎اش می گفت اسامی مفسدان در جیب من است و اینها مافیا هستند! یا اینکه در سفرهای استانی با استانداران خودش رفتارهای خاصی داشت و به آنها می گفت اگر نمی‌خواهید، کنار بروید.

او در ادامه تاکید کرد: واقعا یک کار روانشناسی لازم است که آدم ببیند احمدی‌نژاد چرا این حرف‌ها را می‌زد. این کار ما نیست، بلکه کار اندیشمندانی است که مشغول کار روانشناسی هستند.

عضو جامعه روحانیت مبارز در ادامه به اظهارات چند روز گذشته احمدی‌نژاد اشاره کرد و گفت: هر روزی به یکی پریدن و نسبت به یک نفر اظهاراتی را مطرح کردن، زیبنده هیچ کس نیست. چه رسد به اینکه کسی روزی شهردار تهران بوده، استاندار بوده، رییس جمهور بوده و الان عضو مجمع تشخیص مصلحت است. این رفتارها زیبنده آدم معمولی هم نیست چه رسد به اینکه یک نفر مسئول باشد.

اکرمی درباره دلایل بروز چنین رفتاری از سوی رییس دولت های نهم و دهم عنوان کرد: آقای احمدی‌نژاد فعلا بیکار است. او فارغ البال است. سرش به جایی گرم نیست که وقت او را بگیرد و برای ابراز وجود اظهاراتی را طرح می‌کند و همه را سر کار می‌گذارد؛ یک روز یک آدم معمولی مخاطب اوست، روز دیگر یک آخوند، یک مسئول، یک فرد غیرمسئول و ....

او در ادامه افزود: فردی که روزی رییس جمهور بوده قانون سرش می‌شود و اگر حرفی دارد باید به جای خودش و به شخص مناسبی مراجعه کند و بگوید که چرا چنین و چنان است وگرنه در جمع مردم فایده‌ای ندارد که چنین مطالبی را بیان کند.

عضو جامعه روحانیت مبارز در پایان تاکید کرد: ما نیازمند کار روانشناسانه هستیم تا بفهمیم او به دنبال چه است.
27215

کد خبر 731779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
  174 7
  یا حسین اینو ما از دور دیدیم شناختیم چه موجودیه شما اونو به زور کردینش شهردار روبروی هاشمی گذاشتینش حالا.....
 • بی نام A1 ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
  261 7
  ایشان هیچ مشکلی ندارند. خیلی هم سالمند. ایشان از ابتدای کاندیداتوریشان همین چیزها را می گفتند. منتهی در آن زمان به کسانی می گفتند که شما خوشتان می آمد. حالا دارند به خودتان همان حرفها را می زنند. مردم هم در سال 88 می گفتن ایشان مشکل دارد شما می گفتید ندارد. نوش جونتون. زنده باد دکتر
 • من GB ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
  123 9
  احمدی نژاد درد نیست .همه حرفا حق هست ‌.همتون رو به لج کشیده .چرا طاقت حرفای حقش رو ندارید بیا بشین با من مذاکره کن تا لحظه لحظه پرونده های دادگاه رو برات تحلیل کنم
 • بی نام A1 ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
  149 5
  ما از سال 84 این حرف را میزدیم
 • بی نام ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
  205 5
  هااااا اونموقع که میکفت امام زمان رودیدم که نیاز به روانشناس نداشت حالا نیاز داره
 • بی نام A1 ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
  61 37
  روانشناس چیه یه تیمارستان دربست در اختیارش بزارید
 • بی نام IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
  87 15
  نیازی به تحلیل نیست . ایشون دوست داره تمام گند کاری هشت ساله رو با زندانی شدن صاف کنه . در واقع میخواد دزد محبوب باشه . نمی خواد بگه این هشت سال چه طور بیت المال و مملکت رو نابود کرده.
 • بی نام A1 ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
  85 2
  روانشناسان تحلیل می‌کنند به شرطی که تضمین بدهید زندان نروند.
 • بی نام A1 ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
  160 6
  انهائی که یک روانی را حمایت کردند نباید از مردم عذر بخواهند ؟؟؟؟؟
 • علی A1 ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  2 1
  احمدی نژاد از این به بعد میخواد بره بازار روز ها روزی یه جا