عصر ایران نوشت: محمود بهمنی گفت: زمانی که بنده در بانک مرکزی بودم در زمان تحریم‌ها هر نوع عملیاتی را که می‌خواستیم انجام می‌دادیم.

محمود بهمني نماينده اصولگراي مجلس در مورد تأسيس نمايندگي دفتر اتحاديه اروپا در ايران گفت: خوشبختانه با شرايطي كه ايجاد شده است خيلي ها دوست دارند كه ارتباطشان را با ما برقرار كنند.

رییس بانک مرکزی در دولت احمدی نژاد ادامه داد: ما غير از يكي دو كشوري كه خودمان نظر مساعدي براي برقراری ارتباط با آنها نداريم هيچ منع و مانعي براي ارتباط با اروپا نداريم. حتما دفاتر به صورت متقابل ميان ما و اتحاديه اروپا بدون هيچ مانعي مي تواند ايجاد شود.

عضو کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: ايجاد اين دفاتر مي تواند مبادلات تجاري و صادرات و واردات ما را توسعه دهد و در واقع بسياري از مبادلات ما با اروپا با ايجاد دفاتر مي تواند به صورت پاياپاي انجام شود و ما در اين صورت مي توانيم از افزايش و كاهش قيمت ارز نيز مصون باشيم. قطعا آمريكا نمي خواهد كه ايران ارتباطاتش را با كشورهاي ديگر گسترش دهد. قطعا آنها نمي توانند با تحريم كاري از پيش ببرند همانگونه كه تا كنون نتوانسته‌اند.

نماینده ساوجبلاغ و طالقان در مجلس افزود: زماني كه بنده در بانک مركزي بودم تحريم براي ما معنا و مفهومي نداشت چون هر نوع عملياتي را كه مي خواستيم را انجام مي داديم. امروز نيز آنها با تحريم نمي توانند كاري از پيش ببرند. اگر منظورشان تحريم‌هاي قبلي است كه ما سي و چندسال است كه تحريم هستيم ولي توانسته ايم مسير خود را ادامه بدهيم . ما اطمينان داريم در شرايط فعلي نيز مي توانيم با درست فكر كردن به خوبي و موفق عمل كنيم .

27214

کد خبر 733071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =