واعظی: حمایت دیگر قوا، نیروهای مسلح و سپاه را می‎طلبیم

مسئول دفتر رئیس‌جمهور گفت: تلاش برای اشتغال، تولید و معیشت مردم، کاری نیست که فقط یک وزیر یا دولت به تنهایی بتواند انجام دهد. ما نیازمند حمایت مجلس، قوه قضائیه، نیروهای مسلح سپاه، ارتش و بسیج هستیم.

محمود واعظی در گفت‎وگو با خبرآنلاین درباره گام‌های بلند دولت در نهادینه‌سازی نقدونقادی در کشور و ایجاد فضای باز برای صحبت همه مردم در طرح انتقاد به عملکرد دولت، آنگونه که رییس جمهور در نشست تلویزیونی اخیرش عنوان کرد، گفت: این یکی از سیاست هایی بود که آقای رئیس جمهور در سال 92 اعلام کرد و بر این اساس همواره فضا برای نقد دولت باز بود.

وی با بیان اینکه ما بارها اعلام کردیم که با انتقاد به دولت موافقیم، افزود: اگر مسئولان از انتقادها اطلاعی نداشته باشند، قطعا ارتباط شان با مردم قطع است و نمی توانند راه درست را در برآورده کردن خواست مردم انتخاب کنند.

مسئول دفتر رئیس جمهور با اشاره به تفاوت بین انتقاد و تخریب ادامه داد: آنچه دولت همواره از رسانه ها و صاحبان تریبون خواهش داشته، این است که تخریب نکنند؛ نه آنکه فقط دولت را تخریب نکنند بلکه قوه قضائیه، مجلس و شخصیت ها را نیز تخریب نکنند. ما با تخریب مخالفیم. با انتقاد مشکلی نداریم. حتما باید نقد وجود داشته باشد چرا که پویایی نظام و پیشرفت دولت در بیان انتقادات است.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا دولت رویکرد جدیدی را در برگزاری جلسات منظم سران قوا، تعامل با نیروهای مسلح و سپاه و ... در دستور کار قرار داده تا چتر آرامش را بر فراز کشور بگستراند، اظهار کرد: بله، اگر شرایط امروز کشور را با قبل مقایسه کنید درخواهید یافت که الان فضا خیلی آرامتر است. ما در این فضا می‎توانیم برنامه ریزی و مشکلات مردم را حل کنیم.

واعظی تأکید کرد: تلاش برای اشتغال، تولید و معیشت مردم، کاری نیست که فقط یک وزیر یا دولت به تنهایی بتواند انجام دهد. ما نیازمند حمایت مجلس، قوه قضائیه، نیروهای مسلح سپاه، ارتش و بسیج هستیم. همچنین ما نیازمند این هستیم که زبان مفاهمه با احزاب سیاسی و اندیشه های مختلف داشته باشیم. اگر همدیگر را درک کنیم، طبیعی است که می توانیم در کارمان موفق تر باشیم.

27214

کد خبر 733126

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =