نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله‌زده از راه‌اندازی بیمارستان جایگزین شهدای سرپل‌ذهاب یا بانگر سابق تا 48 ساعت آینده خبر داد و گفت: بررسی‌های موجود به منظور بازسازی و نوسازی مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله‌زده در حال انجام است؛ چراکه کمترین انتظار مردم از ما، بازگشت ارائه خدمات درمانی به روند سابق است.

به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين و به نقل از وبدا، دکتر طیب قدیمی با اعلام این خبر افزود: از نخستین روزهای وقوع زلزله غرب کشور، بیمارستان‌های صحرایی در محوطه حیاط بیمارستان شهدای سرپل ذهاب با کمک دانشگاه های علوم پزشکی، ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایجاد شد و در دو هفته گذشته، نیروهای بهداشتی و درمانی از دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز و تبریز در این مناطق حاضر شده‌اند.

وی یادآور شد: پس از بررسی‌هایی که انجام خواهد شد، بازسازی و نوسازی با بهره‌گیری از منابع دولتی و خیرین سلامت آغاز می‌شود.

وی تاكيد کرد: فردا و پس فردا از بیمارستان آسیب‌دیده اسلام‌آباد غرب بازدید می‌کنیم تا تصمیمات لازم اتخاذ شود، اما در حال حاضر خدمات درمانی در بخشی از این مرکز درمانی به مردم ارائه می‌شود.

42234

کد خبر 733225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =