تسنیم نوشت: معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با اشاره به تغییر جغرافیای تهدید تروریست‌ها گفت: قدرت بسیج قابل محاسبه برای ارتش‌های جهان نیست.

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در گردهمایی سراسری فرماندهان پایگاه بسیج استانداری‌های با اشاره به وضعیت منطقه و کارشکنی سعودی‌ها گفت: متاسفانه بخشی از اقدام‌های عربستان در جهت تامین منافع آمریکا قرار گرفته و‌سیاست‌های آنها پیچیده‌تر از اخبار آشکاری است که اعلام می‌شود. جغرافیای تهدید تروریست‌ها در حال تغییر است و باید متناسب با اسن تهدیدها آملپگی کافی ایجاد شود.
معاون امنیتی انتظامی با بیان این مطلب که ایران‌هراسی در جهان اسلام تهدید جدی است و هدف آن برخورد با جمهوری اسلامی است، گفت: خوشحال هستیم که اخیراً دوستان ما می‌گویند هم به بال قدرت دفاعی و نظامی نیاز است و‌هم به بال قدرت دیپلماسی و سیاسی، و این نشان می‌دهد به سمت واقع‌گرایی حرکت می‌کنیم. امروز توان‌ داخلی می‌تواند قدرت ایجاد ائتلاف را به همراه داشته باشد.
تاکید فرمانده کل قوا بر ارتقای توان رزمی نیروهای مسلح
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دو خواسته اساسی فرماندهی معظم کل قوا از تک تک فرماندهان نیروهای مسلح ارتقای توان رزمی و آمادگی های رزمی است.
سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در مراسم هشتمین جشنواره مالک اشتر نیروهای مسلح پیروزی های بزرگ جبهه مقاومت را در شکست فتنه انگیزی های استکبار جهانی که در شکل داعش و سایر اشکال تروریسم به دست آمده است تبریک گفت و تصریح کرد: همانطوری که فرماندهی معظم کل قوا فرمودند و تجربه تاریخی به مانشان می دهد هرگاه پیروزی بزرگی برای جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی اتفاق افتاده دشمنان انقلاب اسلامی عزم خود را برای طراحی و شکل دهی به توطئه جدید و ایجاد وضعیت و مشکلات جدیدی در مسیر پیشبرد انقلاب اسلامی ایجاد کردند که در این مورد هم به همین نحو خواهد بود.
سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: فلسفه اشراف به طور عام این است که فرمانده از همه جزئیات و اتفاقات مجموعه زیردست خود آگاهی پیدا کند، نمونه های بسیار زیادی در بخش لشکری و کشوری در کشور خودمان و در حوادث منطقه ای را شاهد داریم که کمبود یا نبود آگاهی های مدیران و فرماندهان نسبت به مجموعه های خود چه فجایع و گرفتاری هایی را ایجاد کرده است.
وی در ادامه اظهار کرد: مقام معظم فرماندهی کل قوا بارها و بارها بر مساله اهمیت و ضرورت توجه به اشراف تاکید فرموده اند که این مهم از سوی ستاد کل نیروهای مسلح به فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح ابلاغ شده است. شناسایی نابسامانی ها واشکالات مجموعه های زیر دست مان و شناسایی عیوب و ضعف های مان برای رفع مناسب تر آنها از دیگر تاکیدات مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا بوده است و انتظار فرمانده ما بر این است که ما یک صفحه مانیتوری را در مقابل خودمان و فرماندهی معظم کل قوا ایجاد کنیم که که هر یک از فرماندهان ما در سطوح مختلف نیروهای مسلح در صورت اراده بتوانند به صورت لحظه ای و به هنگام از تمام زیرمجموعه های خود جزئیات، نقاط قوت و ضعف، پیشرفت ها و ناکامی های آن به طور کامل آگاهی داشته باشند و بر آن اساس مدیریت مناسبی را اعمال کنند.
سرلشکر باقری در پایان افزود: به حمدالله امروز در حوزه اشراف پیشرفت های بسیار مطلوبی حاصل شده و تمامی فرماندهان نیروهای مسلح مساله اشراف را در یگان های خود درنظر دارند.
2727

 

 

کد خبر 733415

برچسب‌ها