سید حمید حسینی گفت:« پیش بینی ها حکایت از آن دارد که میانگین قیمت نفت در سال آینده ۵۵ دلار در هر بشکه باشد،به همین دلیل می توان بودجه سال آینده را بر نفت ۵۵ دلاری تنظیم کرد.»

سید حمید حسینی، عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و عراق در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین با توجه به توافق اخیر اوپکی ها برای تمدید کاهش تولید نفت در بازار، قیمت نفت را پیش بینی کرد و گفت:« پیش بینی می شد که اوپکی ها بر روی تمدید توافق و کاهش تولید نفت تا پایان سال ۲۰۱۸ توافق کنند که همانطور شد. آثار مثبت توافق به دلیل اینکه از قبل پیش بینی می کردند که این اتفاق رخ بدهد در بازار دیده شد. اگر چه پس از تمدید توافق شاهد افزایش قیمت نبودیم و قیمت ها کاهش پیدا کرد.»

او ادامه داد:« روند بازار نفت تا ۶ ماه آینده قابل پیش بینی است و شاهد این خواهیم بود که با همین روندی که در هفته های اخیر اتفاق افتاد، بازار نفت در همین مسیر به کار خود ادامه بدهد.»

حسینی افزود:« بنابراین کاهش قیمت در بازار رخ نخواهد داد و قیمت ها بر روی ۵۵ دلار الی ۶۰ دلار خواهد چرخید. پیش بینی می‌شود که قیمت ها بالاتر از میانگین ۵۵ دلار باشد.»

او با اشاره به اینکه عوامل دیگری نیز بر قیمت نفت تاثیرگذار خواهند بود، گفت:« رشد اقتصادی دنیا تاکنون خوب بوده و دنیا در بهترین شرایط اقتصادی است؛ از سوی دیگر بحث کاهش ارزش دلار وجود دارد که به بازار نفت در آینده می تواند کمک کند.همچنین بحث گرایش حاکمیت جدید چین نیز مهم است. این افراد گرایش های ملی دارند و افراد جوانی هستند.»

او عنوان کرد:« به همین ترتیب احتمال اینکه چین بخواهد در رقابت با آمریکا خرید خود را با یوان انجام دهد،بسیار زیاد است و این اتفاق به نفع کشورهای نفت حیز خواهد بود.»

حسینی بیان کرد:« از سوی دیگر اوضاع ونزوئلا اوضاع خوبی نیست؛ این کشور پیش از این روزانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز نفت تولید می کرد، اما در حال حاضر به زور یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز نفت تولید می کند.»

این کارشناس نفتی گفت:« همه این عوامل نشان می دهد که هیچ دلیل برای اینکه قیمت ها کاهش پیدا کند در بازار وجود ندارد و می توانیم امیدوار باشیم که نفت در کانال ۶۰ دلار می ماند. می توانیم بودجه آینده کشور را بر ۵۵ دلار ببندیم.»

 

35224

کد خبر 733538

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =