ایسنا نوشت:سرپرست مرکز بهداشت شهرستان زنجان اظهارکرد: موج چهارم ایدز تلفیقی از ترزیق مشترک و روابط جنسی ناسالم است و این هشداری برای جامعه به شمار می‌آید.

محمود حریری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به هفته اطلاع‌رسانی در خصوص ایدز گفت: ۱۳ تا ۱۹ آذر هفته جهانی ایدز با شعار سلامتی حقی برای همه، با اطلاع‌رسانی، پیشگیری، تشخیص زودهنگام، درمان و حمایت از مبتلایان به ایدز نام‌گذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۳۳ هزار نفر مبتلا به ایدز در ایران شناسایی شده‌اند، گفت: ارزیابی‌ها نشان از وجود آمار بیش از ۶۰ هزار نفر دارد که هنوز اطلاعی از بیماری خود ندارند.

حریری با اشاره به اینکه بیشترین راه انتقال در کشور و استان زنجان از راه اعتیاد تزریقی و ارتباط جنسی است،اظهارکرد: خوشبختانه دولت طی سال‌های گذشته در جهت درمان اعتیاد و پیشگیری از گسترش آن سرمایه‌گذاری خوبی کرده و این مسئله شیوع این بیماری را از این راه تا حدود زیادی کنترل کرده و سرعت رشد آن را کاهش داده است.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان زنجان با اشاره به اینکه متاسفانه آمارها خبر از این می‌دهند که شیوع ایدز از طریق روابط جنسی رو به افزایش است، خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل ناآگاهی ونبود اطلاع کافی افراد نسبت به این بیماری وقابل شناسایی نبودن افراد و رعایت نکردن اخلاق اجتماعی در سال‌های اخیر رشد این بیماری به طریق جنسی در حال افزایش است و این بیماری وارد دهه سوم شده است.

47237

 

کد خبر 734925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =