روزنامه آرمان نوشت: اخیرا و پیش از سفر آقای محمود احمدی‌نژاد به مشهد مقدس شایعه‌ای در فضای مجازی در مورد دعوت اصلاح‌طلبان از وی برای حضور در این شهر پخش شد.

 هدف چنین شایعه‌پراکنی‌هایی احتمالا فراهم‌آوردن موقعیت نجات برای جریانی است که مدت‌هاست جایگاه قابل‌ تعریفی میان مردم ندارد.

حمایت اصلاح‌طلبان مشهد به‌هرگونه‌ای از احمدی‌نژاد و تفکر او تحت هر شرایطی به‌شدت بعید است. جریان‌ها و شخصیت‌های سیاسی مشهد سبقه فکری جدی و عمیقی در حوزه اصلاح‌طلبی دارند و بدون شک اگر تهران به‌عنوان مرکز کشور مطرح نبود، مشهد مهد اصلی جریان‌های سیاسی شناخته می‌شد.

جریان اصلاح‌طلبی در مشهد ریشه‌هایی قدیمی دارد و هیچ‌گاه به تازه ‌واردانی که از سوی ملت پس زده شده‌اند، روی خوش نشان نخواهد داد. از سوی دیگر، رفتار این روزهای جریان احمدی‌نژاد و دوستانش قابل توجه است که مصداق بارز ضرب‌المثل «الغرِيقُ يتشبَّثُ بكُلّ حَشيش» محسوب می‌شود، به ‌این معنی که کسی که در حال غرق‌شدن است حتی به علف‌های سست کنار رودخانه هم چنگ می‌اندازد تا خود را نجات دهد.

تلاش‌هایی از سوی جریان احمدی‌نژاد برای نزدیکی به اصلاح‌طلبان طی چندماه اخیر دیده شده است و پیگیری‌هایی را در سطوح مختلف به‌این منظور صورت دادند. علت این رویکرد جدید به‌ این می‌گردد که مجموعه همراهان احمدی‌نژاد فاقد یک پرنسیپ سیاسی و اجتماعی مشخص هستند و تصور می‌کنند از طریق نزدیکی به اصلاح‌طلبان خواهند توانست این ضعف را جبران کنند. این‌گونه افراد احساس می‌کنند شاید با اصلاح‌طلبان اشتراکاتی داشته باشند، اما اگر اصلاح‌طلبان نسبت به برخی موضوعات انتقاد هم داشته باشند مبتنی بر روش‌ها و عملکردها بوده و انتقادهای خود را روشمند و اصولی مطرح خواهند کرد، در حالی که مشکلات احمدی‌نژاد با مصادیق است.

طبعا اگر احمدی‌نژاد احساس می‌کرد که مورد حمکایت قرار دارد، از همه مشکلات می‌گذشت و هیچ مخالفتی را مطرح نمی‌کرد. زمانی که آقای احمدی‌نژاد و دوستانش در قدرت بودند و قوه مجریه را در اختیار داشتند، نسبت به مسائل مختلف و حتی مسائلی که اصلاح‌طلبان آن را مطرح می‌کردند، هیچ واکنشی نشان نمی‌دادند و دنبال اهداف و کارهای خودشان بودند. به همین دلیل می‌توان گفت چنین رفتارهایی تاکتیکی است و با هدف یارگیری و ایجاد نوعی حاشیه امن صورت می‌گیرد و هر موقع بحث‌هایی در مورد نزدیکی احمدی‌نژاد به اصلاح‌طلبان مطرح می‌شود، به‌شدت و با سرعت از سوی شخصیت‌ها و احزاب اصلاح‌طلب تکذیب می‌شود و خواهد شد.

45302

کد خبر 735093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =