با اکران فیلم‌های جدید از دو هفته قبل، گیشه سینماها رونق بیشتری گرفته است و به نظر می‌رسد اکران «آینه بغل» می‌تواند رکوردی جدید در سینمای ایران به وجود بیاورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گیشه سینماها در هفته گذشته با اکران فیلم‌های جدید که از یک هفته قبل‌تر روی پرده رفته بودند، رونق بیشتری گرفت و تعطیلی روز چهارشنبه که با روزهای پنج‌شنبه و جمعه گره خورد، باعث سراریز شدن تعداد بیشتری از مخاطبان به سالن‌های سینما شد.

در هفته گذشته از میان فیلم‌های روی پرده، دو فیلم کمدی که مدت زیادی هم از اکران‌شان نگذشته است، همچنان جزو پرفروش‌ها بودند، در واقع باز هم مخاطبان سینما با استقبال از دو فیلم «ثبت با سند برابر است» و «خالتور» نشان دادند که به فیلم‌های کمدی علاقه بیشتری دارند. «خالتور» با فروش بیش از 4 میلیارد و نیم و «ثبت با سند برابر است» با رقم فروش حدود یک میلیارد و 600 میلیون تومان در میان پرفروش‌های جدول اکران در هفته گذشته قرار دارند. البته که فیلم سینمایی «زرد» با رقم 5 میلیارد و 400 میلیون تومان همچنان در صدر این جدول قرار دارد، از اکران «زرد» 65 روز گذشته است. اما با توجه به اکران «آینه بغل» به نظر می‌رسد این رکورد به زودی شکسته شود و در اختیار فیلم هادی قراربگیرد.

«آینه بغل» رکورد می‌زند؟

 اتفاق جالبی که اما هفته گذشته افتاد، استقبال از فیلم «آینه بغل» جدیدترین ساخته منوچهر هادی بود که با نقش‌آفرینی محمدرضا گلزار، یکتا ناصر، نازنین بیاتی و جواد عزتی روی پرده رفت. اولین اکران مردمی این فیلم با حضور محمدرضا گلزار در پردیس سینمایی کوروش با استقبال کم‌نظیری از سوی علاقه‌مندان مواجه شد تا جاییکه تا ساعاتی بعد از نیمه شب نیز مردم در سانس های فوق‌العاده به تماشای این فیلم نشستند. این فیلم در نخستین روزهای اکرانش نزدیک به 700 میلیون تومان فروش داشته و به نظر می‌رسد می‌توان امیدوار بود تا گیشه سینماها در این فصل گرمای حضور مخاطبان را بیشتر حس کند.

کیمیایی بازها با «قاتل اهلی» چه می‌کنند؟

استقبال از آخرین اثر سینمایی مسعود کیمیایی کارگردان صاحب نام سینمای ایران نیز در هفته گذشته نسبت به هفته آغازین اکران این فیلم بیشتر بود و تعداد بیشتری از سینماروها در این هفته به تماشای این فیلم رفتند. «قاتل اهلی» در دومین هفته اکرانش (16 روز نمایش) تا کنون به فروشی نزدیک به یک میلیارد و 500 میلیون تومان دست پیدا کرده است. البته به نظر می‌رسد حواشی زیادی که این فیلم قبل و حتی در زمان اکران داشت در علاقه‌مند شدن مخاطبان به تماشای این اثر بی‌تاثیر نبوده است. چون طبق اطلاعات موجود فیلم‌هایی در سال‌های اخیر با استقبال چندان مخاطبان سینما روبرو نبوده است. اما باز هم باید منتظر ماند و دید علاقه‌مندان پرو پاقرص سینما و فیلم‌های مسعود کیمیایی از این اثر چگونه استقبال می‌کنند.

مستندی که مورد توجه قرار گرفت

پیش‌بینی استقبال مخاطبان از یک مستند بلند در سینماها شاید کمی سخت بود، اما علاقه‌ سینماروها به مستند «صفر تا سکو» ساخته سحر مصیبی که به زندگی خواهریان منصوریان قهرمانان ووشوکار جهان می‌پردازد نشان داد همیشه هم در روی یک پاشنه نمی‌چرخد. «صفر تا سکو» هم دومین هفته اکرانش را پشت‌سر گذاشت و در طول این مدت اکران‌های مردمی زیادی را هم با حضور عواملش تجربه کرد. مراسمی که استقبال مردم نیز در آنها مشهود بود. این مستند تاکنون نزدیک به 300 میلیون تومان فروش داشته است و با توجه به استقبالی که در هفته دوم از این فیلم شد که در مقایسه با هفته اول اکرانش بیشتر بود می‌توان به فروش بیشتر آن امیدوار بود.

نیکی کریمی «آذر» را نجات می‌دهد؟

فیلم دیگری که این روزها در سینماها در حال اکران است و اولین تجربه سینمایی کارگرانش محمد حمزه‌ای نیز به شمار می‌آید و نیکی کریمی علاوه بر بازیگر تهیه‌کننده آن نیز هم هست، «آذر» است که 9 روز از نمایش آن می‌گذرد. این فیلم تا کنون حدود 500 میلیون تومان فروش داشته و به نظر می‌رسد با وجود حضور نیکی کریمی که چهره محبوبی در بین علاقه‌مندان به سینماست هنوز نتوانسته آنطور که باید در جذب مخاطب موفق عمل کند. البته که پیش‌بینی درباره پرفروش شدن یا نشدن این فیلم از حالا کمی زود به نظر می‌رسد و باید دید ستاره دهه هفتاد سینما می‌تواند این فیلم را نجات دهد یا نه.

دو فیلم کودکی که هنوز دیده نشدند

پس از «قهرمانان کوچک» که در ژانر کودک اکران شد، فیلم «شکلاتی» ساخته سهیل موفق اثر دیگری در سینمای این گروه سنی است که اکرانش وارد هفته دوم شد و برعکس «قهرمانان کوچک» هنوز نتوانسته چندان مورد توجه بچه‌ها قرار بگیرد. البته که با توجه به شرایط خاص اکران برای فیلم‌های گروه کودک و نوجوان که صدای اعتراض سازندگان را هم در خیلی از موارد درآورده و شامل حال «شکلاتی» هم شده به نظر می رسد می‌توان به فروش این فیلم هم امیدوار بود، همچنان که یخ «قهرمانان کوچک» هم رفته رفته آب شد و مورد توجه کودکان و خانواده‌هایشان قرار گرفت.  فیلم دیگری که این روزها برای کودکان و نوجوانان اکران شده، «پینوکیو عامو سردار و رییسعلی» به کارگردانی رضا صافی و تهیه‌کنندگی ناصر عنصری است، این فیلم نیز در 9 روز اکران توانسته حدود 10 میلیون تومان فروش کند و به نظر می‌رسد خیلی نمی‌توان به فروش خوب این اثر در گیشه امیدوار بود.

ناکام‌های گیشه

در میان فیلم های روی پرده اما دو فیلم «انزوا» و «اشنوگل» از ناکام‌های گیشه‌اند که اولی با وجود گذشت یک ماه از اکرانش حدود 100 میلیون تومان فروش داشته و در طول مدت زمانی که روی پرده است روند کندی را در فروش طی کرده است. «اشنوگل» هم با پایان دومین هفته اکرانش حدود 50 میلیون تومان فروخته و به نظر می‌رسد به فروش و موفقیت این فیلم که ؟ کارگردانش است نمی‌توان چندان امیدوار بود.

سایر فیلم‌های سینمایی که چند هفته‌ای از آغار اکرانشان می‌گذرد همان روند قبلی را در فروش دارند و می‌توان گفت اتفاق ویژه و قابل توجهی درباره هیچ‌کدام از آنها تا به حال نیفتاده است. رقم فروش دقیق فیلم‌های در حال اکران این روزهای سینمای ایران، به علاوه تعداد روزهایی که از اکران آنها می‌گذرد را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

زرد / مصطفی تقی‌زاده

۶۵ روز

۵ میلیارد و ۳۳۰ میلیون

خالتور/ آرش معیریان

۳۷ روز

۴ میلیارد و ۴۵۰ میلیون

خفگی / فریدون جیرانی

۵۱ روز

۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون

خانه دختر/ شهرام شاه‌حسینی

۵۸ روز

۲ میلیارد و ۸۸۶ میلیون

قهرمانان کوچک/ حسین قناعت

۶۵ روز

۲ میلیارد و ۳۹۰ میلیون

ملی و راه‌های نرفته‌اش/ تهمینه میلانی

۸۶ روز

۲ میلیارد و ۱۰۵ میلیون

ایتالیا ایتالیا/ کاوه صباغ‌زاده

۶۵ روز

۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون

ثبت با سند برابر است/ بهمن گودرزی

۱۶ روز

۱ میلیارد و ۵۲۰ میلیون

قاتل اهلی/ مسعود کیمیایی

۱۶ روز

۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون

آینه بغل/ منوچهر هادی

۲ روز

۶۰۰ میلیون

حقه باز دم دراز/علیرضا محمود‌زاده

۵۸ روز

۴۶۰ میلیون

آذر/ محمد حمزه‌ای

۹ روز

۳۵۰ میلیون

غیرمجاز/ حسن یکتا‌پناه

۳۷ روز

۳۲۰ میلیون

شنل/ حسین کندری

۵۱ روز

۲۶۵ میلیون

آزاد به قید شرط/ حسین شهابی

۵۱ روز

۲۶۵ میلیون

صفر تا سکو/ سحر مصیبی

۱۶ روز

۲۱۰ میلیون

شکلاتی/ سهیل موفق

۹ روز

۱۵۰ میلیون

وقتی برگشتم/ وحید موسائیان

۹روز

۱۳۰ میلیون

انزوا/ مرتضی علی عباس میرزایی

۳۰ روز

۹۵ میلیون

اشنوگل/ علی سلیمانی و هادی حاجتمند

۱۶ روز

۵۱ میلیون

انیمیشن فهرست مقدس/ محمد امین همدانی

۲ روز

۱۲ میلیون

پینوکیو، عاموسردار و رییسعلی/ رضا صافی

۹ روز

۹ میلیون و ۲۰۰ هزارتومان

57244

کد خبر 735282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =