ایسنا نوشت: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا براساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز پیش‌بینی کرده سناتور برنی سندرز در سال 2020 "حتی اگر روی ویلچر نشسته باشد" برای رقابت با او در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا خواهد شد.

به گزارش پایگاه اینترنتی هیل، گزارش شده که ترامپ ظاهرا این اظهارات را تابستان گذشته به هنگام دیدار با چهار قانونگذار دموکرات مطرح کرده و در جریان این دیدار از آنها پرسیده که کدام یک از دموکرات‌ها ممکن است رقبای احتمالی او در سال 2020 باشند؟

ترامپ سوالش را اینگونه مطرح کرده است: در سال 2020 چه کسی قرار است علیه من کاندیدا شود؟ هیلاری فریبکار؟ پوکوهانتوس؟!

رئیس‌جمهور آمریکا از لفظ پوکوهانتوس که یک شخصیت کارتونی زن سرخ‌پوست است برای اشاره به الیزابت وارن، سناتور دموکرات آمریکایی استفاده می‌کند.

الیزابت وارن مدعی است اصالت بومی آمریکایی دارد اما ترامپ او را متهم به دروغگویی درباره اصالتش به دلیل منافع سیاسی می‌کند.

ترامپ به هنگامی که پیش‌بینی کرد سندرز برای دومین بار در انتخابات ریاست جمهوری علیه وی کاندیدا خواهد شد او را به تمسخر یک پیرمرد روی ویلچر نشسته خواند.

ماه گذشته میلادی رئیس‌جمهور آمریکا شدیدا از سوی وارن و چند تن دیگر به دلیل استفاده از این عبارت برای وارن در مراسمی در کاخ سفید مورد انتقاد قرار گرفت.

ترامپ در این مراسم که چندین کهنه‌کار بومی آمریکا در آن حضور داشتند، گفت: شماها خیلی قبل از آنکه ما اینجا بیاییم در اینجا بودید.  با این حال ما یک نماینده در کنگره داریم که می‌گویند او هم خیلی وقت پیش اینجا بوده است و به او پوکوهانتوس می‌گویند!

با این حال وارن در پاسخ به این اظهارات ترامپ گفت: این بسیار تاسف برانگیز است که رئیس‌جمهور آمریکا نمی‌تواند در مراسمی که به افتخار این قهرمانان ترتیب داده شده بدون هیچگونه توهین نژادپرستانه صحبت کند.

52310

کد خبر 735532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام DE ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۹
    1 4
    فوق العاده اس این ترامپ. مطمئنم تا سالیان سال هیچ رئیس جمهوری نظیر ایشون نخواهد آمد.