تسنیم نوشت: غلامحسین محسینی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه درباره شایعاتی درمورد زهرا لاریجانی گفت: واقعا می گویم که اگر این دروغ را یک کسی به شما نسبت بدهد چه می گویید؟ این مسئله 100 درصد دروغ است نه 99.9 درصد.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه در ادامه جلسه با دانشجویان در دانشگاه شریف در پاسخ به سئوالی درباره کلیپ پخش شده در مجلس شورای اسلامی و اینکه آقای فاضل لاریجانی به مرتضوی قول رانت داده است گفت: ادعا شده بود که آقای فاضل لاریجانی آمده پیشنهاد کرده به آقای مرتضوی که اگر فلان اقدام را کنید من سفارش شما را می کنم و بابت این هم لابد پول می خواهد. آقای فاضل بلافاصله تحت تعقیب قرار گرفت و گفت ملطقا بحث این طور نیست. گفت آقای مرتضوی دو بار الی سه بار با واسطه از من خواسته بروم و کمک کنم من رفتم و گفتم نمی‌توانم کمک کنم چون آقای فاضل اصلا با قوه قضاییه ارتباط ندارد. آقای مرتضوی خواسته شد؛‌ آقای مرتضوی با دسیسه‌چینی با یک جمعی خواستند برای این آقای بدبخت یا خوشبخت پرونده بسازند. آن آقا بدون تردید سهل‌انگاری کرده بود و بحثی نیست اما قاضی به این رسید که جرمی واقع نشده است. اگر هم جرمی باشد، آقای مرتضوی و افرادی بودند که می‌خواستند این کار را بکنند آقای مرتضوی یک تصویربرداری مخفی انجام داده بود. دو الی سه بار مونتاژ کردند و سی‌دی‌ها را مخفی کرده بودند. بعدا این «سی دی» به دست آمد و کاملا مشخص بود که می‌خواستند پرونده‌سازی کنند. البته می گویم که این فرد نباید در آن جلسه شرکت می کرد. اما معتقدم اگر جرمی در آن پرونده اتفاق افتاده باشد، مربوط به مرتضوی و دو نفر از همدستانش بود. چنانچه از مرتضوی شکایت شود، قطعاً تحت تعقیب قرار می گیرد.

سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: بنابراین آن داستان در دو بخش رسیدگی شد. یک بخش درباره حرف‌هایی که زده شده چگونه است و جرمی برای فاضل در آن پرونده احراز نشد و شما می خواهید قبول بکنید یا نکنید. اقدام مرتضوی حتما مجرمانه بود اما کسی شکایت نکرد. نمی گویم اگر شکایت می شد، محکوم می شد اما شکایتی نشد. در آن پرونده برای فاضل چیزی و جرمی محرز نشد.

در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه به چه دلیل و اتهامی حمید بقایی پنج ماه در سلول انفرادی وزارت اطلاعات زندانی شد و لطفا رک بفرمایید دختر رییس قوه قضاییه چه کار مجرمانه ای انجام داده و اگر انجام نداده، الان کجاست؟ حق و ناحق را چگونه تشخیص می دهید؟ از بیان جزییات پرونده الان معذور هستم اما همین مقدار می گویم که مسایل ایشان (بقایی) مالی است و بررسی می شود و دادگاه در شرف صدور حکم است. بنابراین تا زمانی که حکم قطعی نشود من از بیان جزییات از نظر قانونی معذور هستم. من هم دلم می خواهد صریح و شفاف بگویم اما اگر بگوییم فردا از من شکایت می کنند و مورد اتهام قرار می گیرم.

محسنی اژه ای ادامه داد: پرونده برادر رییس جمهور هیچ ارتباطی به بازداشت و تحقیق و احضار بقایی ندارد. آن زمانی که برادر رییس جمهور احضار می شود، از کلی زمان پیش پرونده تشکیل شده و می رسد به جایی که اتهام متوجه است یا خیر؟ برادر رییس جمهور از مدت ها قبل گزارش‌هایی آمده و تحقیقاتی آمده و بعد احضار می شود و تفهیم اتهام می شود و بعد از شنیدن استدلال، قرار صادر می شود. یک کسی را پنج ماه یا شش ماه پیش از انتخابات می گیرند می گویند به خاطر انتخابات است. یک زمان دیگر می گیرند می‌گویند به خاطر فلان جلسه دولت یا مجلس است.

معاون اول قوه قضاییه درباره بخس دوم سئوال در خصوص دختر رییس قوه قضاییه گفت: واقعا می گویم که اگر این دروغ را یک کسی به شما نسبت بدهد چه می گویید؟ این مسئله 100 درصد دروغ است نه 99.9 درصد. ایشان با هیچ سرویسی ارتباط نداشته و هیچ پرونده ای در این خصوص ندارد و هیچ وقت و در هیچ کجا بازداشت نشده بود. یک آقایی در یک جلسه ای می گوید، آقا دختر فلانی بازداشت است. طرف می گوید این حرف ها چیست؟ من مسئولیت دارم و می‌گویم که چنین نیست. طرف می گوید تو خبر نداری، به تو اطلاعات نمی دهند.

وی افزود: می گویند ایشان کجاست؟ خب خانه‌شان است و دنبار کار و تحصیل است. نه یکبار به غیر از زیارت به خارج از کشور رفته است و نه مطلقا با هیچ سرویسی ارتباط داشته است. آن کسانی که این حرف ها را در می آورند، علتش چیست؟ چکار می خواهند بکنند؟ آیا شمایی که این را نشر می دهید، دلیل دارید؟

۴۷۴۷

کد خبر 736028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =