مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : در راستای ارج نهادن به تلاش های فعالان محیط زیست در احیاء جنگل های بلوط لرستان و ترویج فرهنگ درختکاری و احترام به طبیعت ، همایش سفیران سلامت و پاسداشت حافظان طبیعت هفته آینده در شهرستان خرم آباد برگزار می شود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، خدانظر دریکوند افزود: اقدامات پدر بلوط ایران در احیاء جنگل های بلوط کاری ارزشمند است ؛ ولی آموزش و پرورش فراتر از این اقدام باور و اعتقاد دارد که باید در راستای گسترش این فرهنگ فارغ از بازتولید کردن جنگل های بلوط افرادی مانند پدر بلوط را بازتولید کنند تا این فرهنگ و باور در جامعه ماندگار بماند.

وی در ادامه طبیعت پاک و شادی و نشاط را حق طبیعی مردم برشمرد و تاکید کرد: طبیعت متعلق به همگان است و ما باید این طبیعت را سرسبزو بانشاط به نسل های آینده تحویل دهیم . دریکوند در ادامه از تلاش های مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در فراهم کردن برنامه های مفرح و شاد سالم تقدیر کرد و افزود : باید روحیه مردم را شادو بانشاط نگاه داشت تا از آسیب های اجتماعی کاسته شود.

دریکوند در ادامه تصریح کرد : در این همایش که هفته آینده برگزارمی شود از فعالان محیط زیست مظفر افشار پدر بلوط ایران ، دکتر طغیانی ، دکتر آذربانی و قاسمی تجلیل خواهد شد.

 

46

 

کد خبر 736530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =