باید چالش ها ، آسیب ها و موانع بزرگ را در جلسات شورای معاونین بررسی و تحلیل کرد

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در جلسه شورای معاونین به جایگاه مهم و تاثیر گذار این شورا در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت کارشناسی خوبی که در این شورا وجود دارد ، انتظار می رود تا مباحث مطرح شده در این شورا بتواند چالش ها ، آسیب ها و موانع پیش روی دستگاه تعلیم و تربیت را شناسایی و برای رفع آنها چاره اندیشی کند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، خدانظر دریکوند افزود : داشتن آمار و اطلاعات صحیح و برنامه ریزی منسجم و دقیق لازمه توفیق در اجرای طرح ها و برنامه هاست و باید تلاش شود تا با استناد به جایگاه قانونی طرح و برنامه در اعلام اطلاعات آماری ، از ارائه اطلاعات و آماری که با واقعیات سنخیت ندارد خودداری شود.

وی در ادامه بر این نکته تاکید کرد: شورای معاونین متشکل از افرادی است که جایگاه تاثیر گذاری در هدایت برنامه های آموزش و پرورش دارندو اضافه کرد : این ظرفیت های بالقوه می طلبد تا مباحث مطرح شده در این جلسه کلان ، جامع و محوری باشد .

دریکوند در ادامه افزایش پوشش تحصیلی را در دوره های مختلف تحصیلی یک راهبرد جدی برشمرد و ادامه داد : باید آمار دقیق بازماندگان از تحصیل و ترک تحصیل احصاء و پایش شود و متناسب با وضعیت جغرافیایی و فرهنگی منطقه از طرح هایی مانند طرح خرید خدمات آموزشی ، طرح روستا مرکزی برای جذب و آموزش این افراد استفاده شود.

وی در ادامه به ویژه برنامه های هفته سوادآموزی هم اشاره کرد و افزود: برنامه های مختلفی برای بزرگداشت این هفته در نظر گرفته شده است که اجرا خواهد شد.

 

46

 

کد خبر 736539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =