تسنیم نوشت:لیونل مسی با تأیید حرف‌های سرمربی تیم ملی کشورش ابراز امیدواری کرد دوران ناکامی‌اش در رده ملی به پایان برسد.

لیونل مسی می‌گوید امیدوار است که جام جهانی 2018، پایان بخش دوران ناکامی‌های او در فوتبال ملی باشد.

مسی که تا کنون یک بار شکست در فینال جام جهانی 2014 و دو بار شکست در فینال جام ملت‌های آمریکای جنوبی را تجربه کرده، به استثنای مدال طلایی که در المپیک 2008 پکن برد دیگر هیچ افتخار دیگری در رده ملی کسب نکرده است. خورخه سامپائولی سرمربی تیم ملی آرژانتین هم چندی پیش به دنبال قطعی شدن صعود شاگردانش به جام جهانی 2018 روسیه ابراز امیدواری کرد که فوتبال بدهی‌اش مسی را با دادن تنها جامی که او در ویترین افتخارات دوران بازیگری‌اش ندارد بپردازد.

مسی در این خصوص به سایت فیفا گفت: بله من حرف‌های سامپائولی را شنیده‌ام و خودش هم آنها را به من گفته بود. من امیدوارم که سرانجام فوتبال بدهی‌اش را به من بپردازد. ما حداقل لیاقت بردن دو تا از سه فینالی که در سه سال اخیر شرکت کردیم را داشتیم. شکست‌مان در فینال جام جهانی 2014 همیشه پابرجا خواهد بود و نمی‌دانم که آیا روزی این زخم بهبود پیدا می‌کند. به هر حال ما باید به آن کنار بیاییم. حضور در جام جهانی خاطره بسیار شیرینی است اما می‌تواند تلخ تمام شود و در مورد ما اینگونه شد.

مسی ادامه داد: برای من خیلی مهم بود که دوباره به جام جهانی صعود کنیم چون اگر صعود نمی‌کردیم، ضربه بزرگی می‌خوردیم، ضربه‌ای که اولی به تیم وارد می‌شد و بعد به روحیه خودم من. نمی‌دانم اگر به جام جهانی نمی‌رفتیم چطور می‌خواستم این ناکامی را برای خودم هضم کنم. این موضوع در مورد مردم آرژانتین هم صدق می‌کند. ناکامی در رسیدن به روسیه می‌توانست بدترین ناکامی تاریخ برای مردم آرژانتین باشد.

کاپیتان 30 ساله تیم ملی آرژانتین درباره قرعه تیمش در جام جهانی 2018 روسیه که با نیجریه، کرواسی و ایسلند همگروه شده است، نیز تأکید کرد:  ما تا الان 4 بازی رسمی با هدایت سرمربی جدیدمان (سامپائولی) داشته‌ایم اما تیم ملی از حالا به بعد تغییر خواهد کرد. تیم ما رشد می‌کند و از شر تمام تنش‌ و ترس‌هایی برای نرسیدن به جام جهانی داشتیم، خلاص می‌شویم. من معتقدم که تیم ملی تغییرات زیادی خواهد داشت.

لیونل مسی برای اظهارنظر درباره شانس قهرمانی تیمش در جام جهانی 2018 محتطانه عمل کرد و در تکمیل این جمله که «لیونل مسی در سال 2018... »، به جای اینکه درباره احتمال موفقیت تیمش در روسیه چیزی به زبان آورد، گفت:«برای سومین بار پدر می‌شود».

 

251 41

کد خبر 737013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =