ایلنا به نقل از وزیر راه و شهرسازی نوشت: به رغم وجود بدهی‌های 10 هزار میلیارد تومانی وزارت راه و شهرسازی به پیمانکاران بخش خصوصی در 28 هزار میلیارد تومان پروژه با این وزارتخانه مشارکت می‌کند.

عباس آخوندی در حاشیه دومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان حضور بخش خصوصی در پروژه‌های راه و شهرسازی اظهار داشت: در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی 28 هزار میلیارد تومان پروژه مشترک با بخش خصوصی در دست اجرا دارد و خوشبختانه پیمانکاران با نگاه ملی وارد بسیاری از پروژه‌های عمرانی کشور شده‌اند.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: این در حالی است که بدهی وزارت راه و شهرسازی به پیمانکاران به 10 هزار میلیارد تومان رسیده است و هنوز اعتبارات لازم برای پرداخت آنها در اختیار نیست.

وی همچنین با اشاره به استفاده از تکنولوژی‌های جدید در ساخت پروژه‌های عمرانی اظهار داشت: در حال حاضر در بسیاری از پروژه‌ها رویه بتنی جایگزین رویه آسفالته شده است که از این روش جدید در آزادراه تهران - شمال، آزادراه شیراز به اصفهان، استفاده کرده‌ایم که گامی مهم برای افزایش بهره‌وری‌ها و ورود فناوری‌های نوین به کشور بوده است.

آخوندی ادامه داد: در آزادراه تهران - شمال بیش از 30 کیلومتر تونل طراحی شده است که برای ساخت این تونل از فناوری‌های دوپوششی در سقف تونل‌ها مقاوم با حریق استفاده خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در طول سال‌های گذشته خوشبختانه فناوری وارد صنعت حمل و نقل کشور شده و با نگاه تخصصی به سمت هوشمند شدن حمل و نقل حرکت می‌کنیم که این موضوع بسترهای لازم برای ورود سرمایه‌گذاران بین المللی را فراهم می‌کند.

 

35224

کد خبر 737928

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =