تسنیم نوشت:دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: راه برون‌رفت از شرایط اقتصادی موجود کشور، "اقدام جهادی و عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی" است‌.

دریابان علی شمخانی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری استان کردستان که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: نقطه آسیب‌پذیری کشور در حوزه اقتصاد و عدم توجه به بهبود فضای تولید و اشتغال است.

وی مجموعه تهدیدات خارجی و آسیب‌های موجود در بخش‌های غیر اقتصادی را فاقد قدرت تهدیدزایی موثر برای کشور عنوان کرد و گفت: راه برون‌رفت از شرایط اقتصادی موجود کشور، اقدام جهادی و عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است‌.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: با توجه به نیروی انسانی توانمند و تحصیل کرده، منابع متنوع داخلی، برنامه و اسناد بالادستی می‌توان با همتی جهادی مسیر توسعه و پیشرفت را در حوزه‌های مختلف اقتصادی هموار نمود.

باید عوامل ناکارآمدی در اقتصاد و مدیریت را احصاء و برای آن چاره‌اندیشی کرد

وی با بیان اینکه باید عوامل ناکارآمدی در اقتصاد و مدیریت را احصاء و برای آن چاره‌اندیشی کرد، عنوان کرد: مدیران استان، امامان جمعه و نمایندگان مجلس باید برای جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان با هم رقابت کنند و از تهمت‌ها نهراسند.

دریابان شمخانی مجموعه مسئولان و دست‌اندرکاران امور اجرایی، فرهنگی و رسانه‌ای را به توجه جدی نسبت به مسائل اقتصادی فراخواند و افزود: امروز دشمنان نظام با تحمیل جنگ اقتصادی در تلاش برای اشغال سنگرهای رفاه مردم هستند و باید دفاع مقدس دیگری را با همت جهادی برای حفظ مرزهای معیشت و رفاه عمومی سازمان دهیم.

دولت منابع نامحدود برای تزریق به اقتصاد ندارد

وی با اشاره به اینکه تولید ثروت باید قداست داشته باشد، اظهار کرد: واقعیت این است که دولت منابع نامحدود برای تزریق به اقتصاد ندارد و از این رو باید محور تلاش مدیران کمک به سرمایه‌گذاران برای تولید و اشتغال باشد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: مهم‌ترین وظیفه مدیران و مسئولان سطوح مختلف، باز پس‌گیری سنگرهای اقتصادی و مبارزه بی‌امان با فقر است.

اگر مدیران با سوء استفاده از موقعیت خود دچار فساد شوند، باید به طور مضاعف تنبیه شوند

وی وجود تفاوت میان وضعیت رفاهی مسئولان با عموم جامعه را عامل ایجاد شکاف و از میان رفتن سرمایه‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: اگر مدیران سطوح مختلف با سوء استفاده از موقعیت خود دچار فساد شوند، باید به طور مضاعف تنبیه شوند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطر نشان کرد: کاهش سطح تشریفات، مبارزه با فساد، و ارتباط تنگاتنگ با مردم ضامن تداوم ارتباط سازنده مردم با کارگزاران نظام است.

در دوران جنگ استان‌های غربی کشور زیان‌های بسیاری دیدند

وی در ادامه سخنان خود اقتصاد استان‌های مرزی را مبتلا به چرخه عقب‌ماندگی تاریخی عنوان کرد و گفت: در دوران جنگ استان‌های غربی زیان‌های بسیاری دیدند و بعد از جنگ نیز به سبب ماهیت غیر متوازن برنامه‌های توسعه‌ای نتوانستند خود را به سطح استان‌های برخوردار کشور برسانند.

دریابان شمخانی توجه به عدالت در تخصیص اعتبارات را بسیار حایز اهمیت دانست و افزود: در همه بخش‌های کشور مشکل اعتباری وجود دارد اما برای کم کردن فاصله میان استان‌های مرکزی و حاشیه‌ای باید به متوازن‌سازی منابع و توزیع عادلانه ثروت در برنامه‌های توسعه‌ای توجه بیشتری شود.

وی در پایان با بیان اینکه با افتخار خود را معین استان کردستان در موضوع توسعه می‌داند، بیان کرد: رفع مشکل اقتصادی کشور به تنهایی از عهده دولت خارج است و همه باید خود را در برابر شرایط کنونی اقتصاد کشور مسئول بدانند.

2929

کد خبر 738323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =