میزان نوشت: مدیرمسئول خبرگزاری میزان که خبرگزاری قوه قضاییه است به اظهارات احمدی نژاد پاسخ داد.

در پی انتشار یک پیام ویدئویی از سوی رئیس جمهور سابق در فضای مجازی مبنی بر فرصت 48 ساعته او به رییس دستگاه قضا برای ارائه اسناد فتنه‌گری‌اش، مدیر مسئول خبرگزاری میزان به این اظهارات حمود احمدی‌نژاد پاسخ داد.
متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای احمدی نژاد؛ شما دریک پیام ویدئویی که در فضای مجازی انتشار داده‌اید مطالبی را مستند به گزارش خبرگزاری میزان از نشست صمیمانه و سالانه ریاست محترم قوه قضاییه با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی اظهار داشته اید که لازم است اینجانب حسب وظیفه و مسئولیت رسانه‌ای خود برای آگاهی جنابعالی و مخاطبان این خبرگزاری توضیح دهم.

گفته‌اید رئیس قوه قضاییه در این نشست عناوین مجرمانه ای را به شما و همکارانتان نسبت داده و شما را منحرف، فتنه‌گر و حامی بابک زنجانی قلمداد کرده‌اند. اولاً در نشست یاد شده ریاست محترم قوه قضاییه از شما به عنوان منحرف و فتنه‌گر یاد نکرده‌اند. ایشان به فشارهایی که از سوی دشمنان خارجی ، منحرفان و فتنه‌گران داخلی متوجه قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد خلل در حرکت و عزم این قوه برای اجرای عدالت و قانون و مبارزه با فساد وجود دارد، اشاره داشته‌اند. حال اگر جنابعالی و همکارانتان حسب مشهور و بر اساس آنچه مردم درباره شما می‌اندیشند، خود را مصداق جریان انحرافی و فتنه‌گر یافته‌اید! به جای سوال از قوه قضاییه بهتر است در ممشای خود تأمل کنید و خود را اصلاح نمایید.

آری رئیس قوه قضاییه در این نشست شما را فتنه‌گر ننامیدند اما من به عنوان عنصر رسانه‌ای از شما سوال می‌کنم آیا شما و حلقه کم‌شمار و پرمدعای اطراف شما آنچه را با ادعای طرفداری از اسلام و امام زمان(عج) و گاه تحت نام امام (ره) و مقام معظم رهبری علیه نظام و ارکان نظام صورت می‌دهید و داده‌اید، مصداق روشن فتنه و فتنه‌گری نیست؟ اگر کسی که 8 سال فرمان مدیریت اجرایی این کشور را در دست داشته و حسب مشهور بسیاری از مشکلات که امروز کشور و مردم عزیزمان با آن دست به گریبان‌‌اند حاصل بی‌تدبیری‌ها و خودکامگی‌ها و ندانم‌کاری‌های او بوده است، در شرایطی که کشور آماج توطئه‌ها و تهدیدات دشمن قرار دارد، بی امان به نظام و ارکان نظام بتازد و وضعیت کشور را در اوج عزت و اقتدار و آن پیروزی‌های شگرف منطقه‌ای، در نامه سرگشاده به رهبر عزیز و صبورمان تیره و تار و آکنده از ضعف و شکست و حرمان نشان دهند، این فتنه‌گری نیست؟

لجن‌پراکنی و یاوه‌سرایی علیه قوه قضاییه، این رکن بسیار مهم نظام اسلامی و ایراد اتهامات و تکرار یاوه‌های سایت‌ها و رسانه‌های ضد انقلاب علیه رئیس صبور و پرتلاش این قوه و مسئولان و قضات شجاع و زحمت‌کش آن که با تمام قدرت و برغم همه خصومت‌ها و کارشکنی‌ها به جنگ با فساد و جرم و قانون‌شکنی درآمده‌اند و گریبان صاحبان قدرت و ثروت را برای استیفای حقوق ملت و اجرای عدالت محکم چسبیده‌اند، مصداق فتنه‌انگیزی و فتنه‌گری نیست؟

پیش از این از سوی مقام معظم رهبری از بیم ایجاد اختلاف، دو قطبی و فتنه در جامعه که شما با رفتار سابق خویش نشان داده‌اید، در این کار استادید! از حضور در انتخابات نهی نشدید؟ و آیا شما برغم بیان روشن، صریح و از پشت بلندگو! آیا برخلاف نظر حکیم انقلاب در انتخابات نام‌نویسی نکردید؟ که اگر نبود روشن‌بینی و هوشمندی شورای نگهبان، فتنه‌ای دیگر بسان آنچه که در سال 88 و در جریان دومین دوره ریاست‌جمهوری شما رخ داد، کشور دستخوش آشوب و اختلاف و نزاع داخلی می‌شد!

در خصوص حمایت شما و وزرای دولت شما از بابک زنجانی نیز همان‌طور که در گزارش خبرگزاری میزان منعکس است، رئیس قوه قضاییه در پاسخ به سوالی از سوی دانشجویان، به‌عنوان یک ادعای مطرح شده که ایشان از صحت آن مطلع نیستند، سخن گفته‌اند و آنقدر به تقوا و انصاف پایبند بوده‌اند که قبل از اثبات و قطعیت آن در دادگاه، بدان استناد نکرده‌اند و این چیزی است که در پرونده مفتوح بابک زنجانی بدان رسیدگی می‌شود و 4 وزیر دولت شما مورد بازخواست قرار گرفته‌اند.

در مورد دادگاه بابک زنجانی ادعا کرده‌اید که این دادگاه غیرعلنی بوده است، این نیز همچون بسیاری ادعاهای خلاف واقع شما بهره‌ای از حقیقت ندارد. دادگاه این مفسد اقتصادی به‌ صورت علنی برگزار شد و وکلای متعدد و اصحاب رسانه در آن حضور داشته‌اند و مواردی از آن از رسانه ملی پخش گردیده است.

شما به قوه قضاییه چند ساعتی فرصت دادید که اسناد مجرمیت شما و دوستانتان را منتشر کند! اولاً باید بگویم شما در مقام و موقعیتی نیستید که برای قوه مستقل و مقتدر قضائیه کشور تعیین تکلیف کرده و اولتیماتوم بدهید شما در زمانی‌ که در رأس قوه مجریه و در قدرت بودید چنین اجازه و جسارتی نداشتید، چه رسد به امروز که به‌عنوان یک شهروند عادی باید در مقابل قانون و عدالت همچون دیگران تمکین کنید. بی‌گمان قوه قضائیه در فرایند رسیدگی‌های خود حسب قانون، احکام مجرمان و اسناد مجرمیت آنان را به اطلاع اصحاب پرونده و مردم خواهد رساند. در مورد شما نیز باید بگویم قوه قضاییه به پاس خدماتی که در گذشته داشته‌اید بدان امید است که خود بر سر عقل آیید و روش و رفتار خود را اصلاح کنید و از این همه عناد و خصومت و هرزه‌درایی علیه قوه قضائیه و مسئولان آن و فراهم کردن خوراک تبلیغاتی برای دشمنان و بدخواهان آن و نظام اسلامی دست بردارید.

بی‌گمان اگر از سماحت و بزرگ‌منشی دستگاه قضا سوء‌استفاده کنید و به رفتار مجرمانه خود ادامه دهید، به همان سرنوشتی دچار خواهید شد که همه فتنه‌گران و خودکامگان پیش از شما بدان گرفتار آمده‌اند.

27215

کد خبر 738556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 22
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  2 0
  وای برما و رایی که بهش دادیم
 • بی نام A1 ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  13 0
  قرار بود مستندات رو کنید
 • بی نام A1 ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  3 1
  پیش از این از سوی مقام معظم رهبری از بیم ایجاد اختلاف، دو قطبی و فتنه در جامعه که شما با رفتار سابق خویش نشان داده‌اید، در این کار استادید از حضور در انتخابات نهی نشدید؟ عجبا پس قبول دارید ایشان در ایجاد فتنه استادند؟
 • اسلامی IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  8 1
  واقعا" در نوشتن این متن عجله شده یا عصبانیت بوده یا... شما در مورد این دوجمله قضاوت کنید: "کسی که 8 سال فرمان مدیریت اجرایی این کشور را در دست داشته و حسب مشهور بسیاری از مشکلات که امروز کشور و مردم عزیزمان با آن دست به گریبان‌‌اند حاصل بی‌تدبیری‌ها و خودکامگی‌ها و ندانم‌کاری‌های او بوده است"
 • بی نام IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  19 0
  خوشم میاد که ترسيدید
 • بی نام IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  1 3
  خودمون این بلا رو سر خودمون نازل کردیم
 • بی نام A1 ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  8 0
  آخ آخ... نمی دونم بخندم یا گریه کنم..
 • ایرانی A1 ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  11 0
  بالاخره ایشان بی‌تدبیری‌ها و خودکامه و ندانم‌ کار بودند یا خدمتگزار که در باره ایشان اینقدر مماشات میکنید آقایان خبرگزاری قوه ثضائیه
 • سامان IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  5 0
  جواب با حالی بود، به خصوص اونجا که نوشته : "که اگر نبود روشن‌بینی و هوشمندی شورای نگهبان، فتنه‌ای دیگر بسان آنچه که در سال 88 و در جریان دومین دوره ریاست‌جمهوری شما رخ داد، کشور دستخوش آشوب و اختلاف و نزاع داخلی می‌شد"
 • بی نام A1 ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  3 0
  اون 48 ساعت هم توش هیچی نبود بابا
 • بی نام A1 ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  15 0
  صدرصد از شما مدرک داره،
 • شاهان A1 ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  2 1
  فقط این یه جمله : شما در زمانی‌ که در رأس قوه مجریه و در قدرت بودید چنین اجازه و جسارتی نداشتی
 • س ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  12 0
  به جای این متن به این بزرگی لطف کنید اسناد رو منتشرکنید برادر من
 • بی نام A1 ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  13 0
  آقاجان مدرک رو کنید رو هوا حرف زدن که فایده نداره هم احمدی نژاد و هم دستگاه قضا
 • بی نام A1 ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  3 0
  یعنی الان اوج قدرت هستسم و نمیدونیم
 • بی نام RO ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  0 7
  نباید زیاد به احمدی نژاد پرداخت
 • بی نام RO ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  0 5
  احمدی نژاد دوست داره مطرح شود اما نمی داند که دیگر هرچه قدر هم فریاد بکشد به جایی نمی رسد
 • بی نام RO ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  8 4
  احمدی نژاد مثل اشک از چشم همه مردم ایران افتاد
 • بی نام RO ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  16 0
  مدعیان بصیرت در سال 88 چرا فریاد بر نمی آورند؟
 • بی نام RO ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  4 7
  هاشمی برخیز و ببین وضعیت نکبت بار احمدی نژاد را
 • بی نام RO ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  8 0
  به عنوان پیشنهاد می گوید 9 دی امسال را با موضوع احمدی نژاد برگزار کنند
 • بی نام RO ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  7 0
  وقتی کسی ظرفیت نداره دائم بادش کردند. حالا ترکید