وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در یکصد روز اول دولت دوازدهم حدود دو میلیارد دلار برای ۳۷ پروژه کشور در حوزه صنایع متوسط و کوچک جذب شده است.

یه گزارش خبرآنلاین به نقل از وزارت صنعت،معدن و تجارت،محمد شریعتمداری با اشاره به هدف‌گذاری رشد متوسط هشت درصدی سالانه اقتصاد کشور، اظهار کرد: برای رسیدن به این رشد با در نظر گرفتن سهمی که برای صنعت و معدن در قانون برنامه پیش بینی شده است، نیازمند جذب سالیانه حداقل ٥٤ میلیارد دلار منابع خارجی هستیم.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار‌های بین المللی منتشره رشد جذب منابع خارجی در سال ٢٠١٦ به میزانی نزدیک به ٦٤ درصد بوده است، افزود:، اما همچنان برای دسترسی به اهداف برنامه نیاز به جهش‌های فوق العاده است که فضای داخلی و بین المللی برای تحقق آن باید فراهم شود.

 شریعتمداری با اشاره به میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده در دولت دوازدهم، گفت: در یکصد روز اول دولت دوازدهم حوزه جذب منابع خارجی وزارت صنعت، معدن وتجارت موفق به جذب حدود دو میلیارد دلار برای ۳۷ پروژه کشور در حوزه صنایع متوسط و کوچک شده است، که این میزان علاوه بر جذب منابع خارجی شرکت‌های بزرگ فولاد، مس، خودروسازی‌ها و نظایر آن‌ها است.

وزیر صنعت،معدن وتجارت در پایان تصریح کرد: این آمار نشان می‌دهد که در فضای پسابرجام علی‌رغم همه فشار‌های آمریکا علاقمندی به سرمایه گذاری در ایران با اقبال کشور‌های مختلف سرمایه‌گذار مواجه است و کافی است تا مقررات و قواعد جذب منابع خارجی را روان، آسان و در محدوده زمانی اندکی انجام دهیم.

3535

 

کد خبر 739594

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =