ایسنا نوشت: مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از افزایش غلظت آلاینده‌های تهران از بعدازظهر امروز خبر داد و گفت: فردا (۳ دی ماه) یک سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می‌شود.

احد وظیفه، اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز در مناطقی از شمال غرب کشور، سواحل غربی دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی ابرناکی و بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از بعدازظهر امروز در شهر تهران به تدریج روند افزایش غلظت آلاینده‌ها پیش‌بینی می‌شود و انتظار می‌رود تا روزدوشنبه (۴ دی ماه) این شرایط در تهران باعث انباشت آلاینده‌ها شود همچنین امروز وزش باد نسبتا شدید جنوبی در دامنه‌های شمالی البرز به ویژه در استان‌های گیلان و اردبیل پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه،از اواخر وقت فردا (۳ دی ماه) سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و به‌تدریج سواحل غربی دریای خزر و طی روز دوشنبه علاوه بر این مناطق بخش‌هایی از غرب کشور و در اواخر وقت دامنه‌های مرکزی البرز و سواحل دریای خزر را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سبب رگبارهای پراکنده باران و وزش باد در این مناطق خواهد شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی تهران طی روزهای آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۳ دی) کمی ابری تا نیمه تا ابری در برخی ساعات غبارآلود با بیشینه و کمینه دمای ۱۸ و ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود همچنین آسمان پایتخت در روز دوشنبه (۴ دی ماه) نیمه ابری تا ابری همراه با غبار محلی با بیشینه و کمینه دمای ۱۶ و ۸ درجه سانتیگراد خواهد بود.

 

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 739654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =