ایلنا به نقل از نعمت احمدی حقوقدان نوشت:به کار بردن واژه غیرقانونی، غیررسمی و غیرمجاز برای موسسات بانکی یک فرافکنی و یک دروغ اقتصادی بزرگ است.

یک حقوقدان گفت: به کار بردن واژه غیرقانونی، غیررسمی و غیرمجاز یک فرافکنی و یک دروغ اقتصادی بزرگ است چون ما در کشوری زندگی می‌کنیم که اگر خلافی ماشین از سقفی بگذرد جلوی شما را در خیابان می‌گیرند یا اگر بقالی یا آرایشگاه بدون مجوز، باز کنید درب آن را می‌بندند. پس این واژه غیرمجاز و غیررسمی قابل قبول نیست و بیشتر قصه است.

نعمت احمدی، کارشناس حقوقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص موسسات  مالی و غیرقانونی نامیده شدن آنها از سوی برخی مقامات اقتصادی و بانکی، گفت:‌ به کار بردن واژه غیرقانونی، غیررسمی و غیرمجاز یک فرافکنی و یک دروغ اقتصادی بزرگ است چون ما در کشوری زندگی می‌کنیم که اگر خلافی ماشین از سقفی بگذرد جلوی شما را در خیابان می‌گیرند یا اگر بقالی یا آرایشگاه بدون مجوز، باز کنید درب آن را می‌بندند. پس این واژه غیرمجاز و غیررسمی قابل قبول نیست و بیشتر قصه است.

این کارشناس حقوقی ادامه داد: این قصه را یک تیم اقتصادی درست کرده‌اند که درسال‌های گذشته حاکم بوده‌اند.

 وی ادامه داد: این اتاق فکر یک آبشخور داشته است. زمان تحریم‌ها وقتی نمی‌توانستند پول‌ها را جابجا کنند یا نمی‌خواستند پول‌ها در بانک‌های رسمی کشور باشد به اسم موسسات مالی این حیاط خلوت‌ها را درست کردند و بسیاری از پول‌های مسئله‌دار آنجا رفت. اگر تحقیق و تفحص بگذارند و آنها را بررسی کنند که از ابتدا با چه پول‌هایی تشکیل شده و کدام افراد به موقع پول‌های بهداشتی شده خود را از آن خارج کردند و پول یک سری افراد بدبخت آنجا مانده خیلی از مسائل روشن می‌شود.

 احمدی تصریح کرد: در واقع  نه کلاهبرداری بلکه تقلب صورت گرفته است.

 

3535

کد خبر 739676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
  0 0
  تصحیح کن: در موسسات نه، در یک جای دیگر مانده
 • بی نام IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
  0 0
  معني "يك سري افراد بد بخت" را همه مي دانند و نيازي به توضيح نيست
 • بی نام IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
  1 0
  آفرین بر شما آقای احمدی ... انصافا که حرف حق را زدید... بانک مرکزی و قوه قضاییه باید افرادی که در چند ماه آخر فعالیت این موسسات با رانت اطلاعاتی پولهای کلان خود را از این موسسات خارج کرده اند و کسانی که این رانت اطلاعاتی را در اختیار آنها قرار داده اند را باید شناسای کند...همچنین لیست افرادی که تسهیلات کلان این موسسات در اختیار آنها قرار گرفته است باید با جزئیات کامل به مردم اعلام شود.