گمرک ایران آمار فعالیت عملیات وبازرسی مربیان سگ های مواد یاب و کالایاب در آذرماه را اعلام کرد و از کشف شامپوی تریاک توسط ماموران گمرک خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، تیم بازرسی مربیان سمگا (سگهای مواد یاب) در آذرماه سال جاری 133 فقره عملیات منجر به کشف داشتند که توانستند حدود 4 هزار کیلو گرم انواع کالای جاسازی شده از جمله مواد مخدر را کشف کنند. 

بر همین اساس از 133 فقره عملیات منجر به کشف، 23 فقره مربوط به کشف انواع مخدر شامل 226کیلو گرم هروئین، تریاک و بذرماریجوانی (گل) و همچنین حدود 11 هزار عدد انواع قرص روانگردان کشف و ضبط شده است. 

براساس این گزارش، در یک ماه گذشته 110فقره عملیات منجر به کشف جاسازی کالا به وزن 3 هزار و 800 کیلو گرم در بدنه کامیون های ورودی بوده که شامل 90 هزار نخ سیگار جاسازی شده در انواع لوازم یدکی ، مغز گردو، روغن حیوانی، فرش دستبافت، شامپوی تریاک و ... را در بر می گیرد. 

لازم به یادآوری است که گمرک ایران بر اساس گزارش دفتر اطلاعات منطقه ای سازمان جهانی گمرک در کشف انواع مواد مخدر رتبه نخست دنیا را کسب کرده است. 

اولین مرکز آموزش سگهای موادیاب در ماه گذشته توسط کونیو میکوریا دبیرکل سازمان جهانی گمرک افتتاح شد. هم اکنون  تیم بازرسی مربیان سمگا در 13 گمرک ورودی وخروجی مستقر است و تا پایان سال جاری این تعداد افزایش وکنترل های مواد مخدر و کشف انواع جاسازی ها تکمیل تر خواهد شد. همچنین گمرک ایران قرار است بر اساس برنامه تعیین شده، سالیانه با خرید و آموزش 20 سگ مواد یاب، در طی 5 سال نیاز خود را تامین کند. 

 

 

3535

کد خبر 739931

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =