استاندار چهارمحال و بختیاری ، با اشاره به کمبود اعتبارات بر لزوم جلب مشارکت بخش خصوصی در تکمیل پروژه های حوزه بهداشت و درمان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبر انلاین به نقل از وب دا ، اقبال عباسی افزود: علی رغم موفقیت مراکز علمی و پژوهش در انجام تحقیقات علمي همچنان در تبديل نتايج تحقيقات به توليد دچار ضعف عمده هستيم.
وی با اشاره به عدم اشتغال تعداد زیادی از فارغ التحصیلان در رشته های فني و مهندسي و علوم انساني افزود: ممکن است در آينده اين کششي که براي جذب فارغ التحصيلان علوم پزشکي است وجود نداشته باشد لذا بايد ضمن توجه به پژوهش محوري بدنبال تبديل پتانسيل ها و دستاوردهاي علمي به توليدات و بکارگيري نتايج تحقيقات براي رفع نياز و مشكلات موجود در جامعه بود.
وی اضافه کرد: علی رغم توجه به پژوهش محوری در چند سال اخیر تا کنون این فرايند به توليد و تجارت منجر نشده است.
عباسی در ادامه به کمبود شدید منابع مالی اشاره داشت و افزود: نباید تمامی منابع مالي از سوي دولت تامين شود بلکه بايد تفکر و ايده افراد صاحب نظر در کنار سرمايه سرمايه داران قرار بگيرد و منجر به خلق فرصت و توليد علم و ثروت شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: وجود مشکل در سیاست های کلان استانی و تغيير مسئولين ارشد بر ضرورت بکار گيري سرمايه هاي بخش خصوصي مي افزايد.
وی اظهار داشت: پیشنهاد می شود با توجه به مجوزهای صادر شده از سوی دولت، پروژه هاي نيمه کاره در حوزه بهداشت و درمان در درجه اول به متخصيصن داراي سرمايه و پس از آن به سرمايه داران خير و در نهايت با توجيح سرمايه گذاران بخش خصوصي به آنها واگذار شود تا ضمن کاستن از هزينه هاي سنگين در بهره برداري از پروژه هاي عمراني با معرفي و عقد تفاهم و قراردادهاي دو جانبه براي بهره برداري و تجهيز اين پروژه ها توسط بخش خصوصي، از درآمد حاصل از آن براي مجموعه درآمد زايي کرد.
عباسی افزود: دانشگاه می تواند از فرصتی که دولت در اختیار دستگاه ها قرار داده است استفاده و با معرفی پروژه هاي در حال احداث ، سرمايه داران را شناسايي و مشارکت آنان را جلب نمايد.
وی تصریح کرد: خیرین نیک انديش حوزه سلامت نيز مي توانند با مشارکت در پروژه هاي دانشگاه در درآمد آنها سهيم و درآمد حاصل را در امور خير بکار بگيرند.
گفتنی است، ‌سرپرست و معاونین دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبري در اين دانشگاه در روزهاي پاياني از آخرين ماه فصل پاييز با استاندار محترم چهارمحال و بختياري ديدار و ضمن تشريح دستاوردهاي علمي، پژوهشي و بهداشتي و درماني اين مجموعه به بيان مشکلات حوزه سلامت استان پرداختند.

 

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 740013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =