مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری از تشکیل پرونده قضایی و رفع تصرف 30452 متر مربع از اراضی ملی در 9 ماهه سال جاری در شهرستان کیار این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان ، شهرام احمدی گفت: حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری در مقابله با متجاوزان به محیط زیست و اراضی ملی کاملا جدی است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون با تلاش مسئولان 30452 متر مربع از اراضی ملی در مناطق حفاظت شده هلن و سبزکوه از دست سودجویان خارج شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ضمن نتیجه بخش خواندن حمایت های دستگاه قضایی اظهار داشت: بسیاری از تصرفات غیرقانونی در مناطق حفاظت شده توسط افراد حقیقی صورت می گیرد.

وی افزود: برخی از تصرفات در نتیجه ی وسعت مناطق حفاظت شده در کنار تعداد کم محیط بانان در سالیان گذشته رخ داده است.

وی همچنین به نقش مردم در مقابله با زمین خواری اشاره کرد و گفت: اگر فرهنگ سازی صورت گیرد و اطلاعات بالا رود، اهالی حاشیه مناطق حفاظت شده با علاوه بر اینکه خود دست به تجاوز به حریم ملی نمی‌زنند در برخورد با متخلفان دستگاه های نظارتی را یاری خواهند کرد.

احمدی در پایان تصریح کرد: شورای حفظ حقوق بیت المال و تعامل ویژه بین اداره کل حفاظت محیط زیست و مراجع قضایی استان زمین خواری در مناطق را به کمترین سطح خود رسانده است.

 

 

48

کد خبر 740482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =