۰ نفر
۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵

ایلنا نوشت: راننده جوانی که با تهدید چاقو اقدام به آزار و اذیت خانم جوانی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

در دهم آذرماه سال جاری خانم جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۰۳ گاندی به ماموران گفت به عنوان مسافر سوار یک دستگاه پراید سفید شده اما راننده ماشین، با تهدید چاقو وی را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "آدم ربایی منجر به آزار و اذیت" و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۲ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات شاکی و تشکیل پرونده:

شاکیه با حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "صبح روز جمعه مورخه ۱۰/۰۹/۱۳۹۶ جهت شرکت در آزمون وکالت از شهرستان به تهران آمدم؛ حدودا ساعت ۰۵:۳۰ بود که اتوبوس به ترمینال بیهقی در میدان آرژانتین رسید. با اتوبوس BRT به پل سیدخندان رفتم؛ زیر پل منتظر تاکسی بودم تا به محل آزمون برسم؛ در همین زمان یک پراید سفید به عنوان مسافرکش در مقابل من توقف کرد و راننده جوان آن (حدودا ۳۰ ساله با قد متوسط و موهای کوتاه) از من پرسید که کجا می‌روم. فکر کردم که مسافرکش است؛ برای آنکه به موقع به امتحان برسم، اقدام به کرایه دربست ماشین کرده و از راننده خواستم تا مرا به محل آزمون در خیابان زرگنده برساند.

او ادامه داد: در بین مسیر، ناگهان راننده پراید با تغییر مسیر به داخل خیابانی رفت که ابتدای آن تابلوی بن بست قرار داشت؛ همان لحظه احساس کردم که راننده نقشه شومی دارد؛ دست بردم تا در ماشین را بازکنم اما دستگیره ماشین کلا نبود! شیشه بالابر هم نداشت تا شیشه را پائین کشیده و از مردم درخواست کمک کنم. به راننده گفتم که کوچه بن بست است اما او مدعی شد که انتهای کوچه باز است . به سمت دیگر صندلی عقب خم شدم تا در دیگر ماشین را باز کنم اما آن هم شیشه بالابر و دستگیره نداشت و در ماشین از داخل باز نمی شد.

این خانم جوان در ادامه اظهاراتش بیان کرد: ناگهان راننده در انتهای کوچه بن بست نگه داشت و چاقوی ضامن دار بزرگی را در آورد و جلوی گلوی من گرفت و مرا تهدید کرد. ترسیده بودم و دست و پایم را گم کرده بودم؛ با التماس از راننده خواستم تا پول‌هایم را گرفته و مرا رها کند اما او به دنبال پول نبود و کماکان مرا با چاقو تهدید می‌کرد و .... ؛ راننده در کوچه‌های محدوده خیابان شریعتی می‌چرخید. با گذشت حدودا ۲۰ دقیقه و پس از التماس‌های فراوان، سرانجام راننده مرا در وسط خیابانی خلوت پیاده کرد و به سرعت از محل دور شد ".


شناسایی و دستگیری متهم؛

با توجه به اظهارات شاکیه و شناسایی محدوده تردد خودرو پراید، کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و بهره گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته ، موفق به شناسایی خودرو پراید سفید رنگ صندوق دار به شماره انتظامی ایران۳۳/*** ج ۴۹ شده و در بررسی ارکان هویتی خودرو اقدام به شناسایی مالک آن در شهرک مسعودیه شدند.

با شناسایی مالک خودرو و در تحقیقات پلیسی ، کارآگاهان متوجه شدند که خودرو در اختیار پسر مالک خودرو به نام مصطفی ( متولد ۱۳۶۷ ) است که از مدتی پیش و به واسطه اختلافات شدید خانوادگی کمتر به محل سکونتش مراجعت دارد.

با شناسایی تصویر مصطفی توسط شاکیه، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و سرانجام در مورخه ۰۷/۱۰/۱۳۹۶ دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : "متهم در همان تحقیقات اولیه صراحتا به آزار و اذیت شاکیه اعتراف کرده و با قرار قانونی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است ".

سرهنگ مکرم با توجه به احتمال افزایش شکات پرونده اظهارکرد : " با توجه به شیوه و شگرد متهم در برداشتن دستگیره های عقب خودرو به منظور جلوگیری از پیاده شدن شاکی پرونده و احتمال افزایش تعداد شکات در این پرونده ، از کلیه شکات احتمالی که بدین وسیله توسط راننده یک پراید سفید رنگ مورد تهدید ، سرقت و آزار و اذیت قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند".

 

۴۲۴۲

کد خبر 741887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
  2 0
  عکس؟؟
 • بی نام A1 ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
  0 0
  "یک پراید سفید به عنوان مسافرکش"
 • رحیم IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
  3 0
  تصویر رو باید حدس بزنیم که چه شکلی هستش.
 • بی نام A1 ۰۵:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
  3 0
  عکسش دیده نمیشه که