مهر نوشت:عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ۹ دی را انقلاب سوم می‌دانم؛ انقلابی که به مراتب از انقلاب‌های اول و دوم مهم‌تر بود.

سید عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی صبح امروز در آئین بزرگداشت حماسه ۹ دی اظهار کرد: ملت در ۹ دی بدون برنامه ریزی و خودجوش به خیابان ها ریختند و شعارهای معناداری دادند، نشان دادند اگر خطری انقلاب را تهدید کند به میدان آمده و با چنگ و دندان از انقلاب دفاع خواهند کرد. من ۹ دی را انقلاب سوم می دانم انقلاب سوم که مقابله با فتنه، تردیدها، شک و شبهه ها و گرد و غبار بود به مراتب از انقلاب های اول و دوم مهم تر بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در فتنه ۸۸ مردم توانستند از پشت غبار حق را درست تشخیص دهند. در زمان فتنه باید به کلام و رفتار رهبری نگاه کرد هرچه او گفت باید عمل شود تا از فتنه عبور کرد. مردم این کار را به خوبی انجام دادند اما بسیاری از مسئولان نتوانستند حق را تشخیص دهند. حتی اگر سکوت کرده باشند هم همراهی با فتنه کرده و مردود شدند.

وی گفت: برخی افراد محترم که ما می خواستیم به صدا و سیما بیایند و صحبت کنند، تردید می کردند و می گفتند صبر کنید ببینیم چه می شود؛ اگر قرار بود صبر کنیم که چه فایده ای داشت اگر شما آبرویی دارید از این انقلاب و شهدا است اما برای رفع فتنه با گفتن دو جمله شک می کنید. شور و شعور در اعلا درجه به هم آمیخته شد و ۹ دی به وقوع پیوست وگرنه دشمن اجازه نمی داد این شعور تجلی پیدا کند. مردم خودجوش به خیابان ها آمدند. مردم فقط عکس امام و رهبری را در دست گرفته بودند.

ضرغامی با تشکر از فیلم قلاده های طلا گفت: باید بیشتر از این به حماسه 9 دی پرداخته شود تا عمق ماجرا بیشتر و بهتر به تصویر کشیده شود.ملت محرم هستند و صاحب انقلابند وقتی خطر را احساس کنند خودشان به میدان می آیند.

ریشه مشکلات وعده‌های دروغ انتخاباتی است/ مقابل بیگانگان می‌ایستیم
روح الله حسینیان صبح امروز در آئین بزرگداشت سالگرد حماسه ۹ دی با بیان اینکه ۹ دی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران بود، اظهار داشت: فتنه ۸۸ شورش اشرافیگری علیه مستضعفین جمهوری اسلامی ایران بود در واقع می خواستند خوب بخورند، خوب بچاپند و خوب اشرافیت را برپا کنند. 

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: امروز هم با این مشکلات مواجه هستیم و خواهیم بود. وقتی در دوران نمایندگی استعفای خود را نوشتم رهبری فرمودند فتنه های بسیاری در پیش داریم، اگر استعفا دهید جواب آیندگان و تاریخ را چگونه خواهید داد.

حسینیان با بیان اینکه باید آمادگی، حمایت و استقامت خود را بالا ببریم، اظهار داشت: مشکلات وجود دارد، نه متاسفانه قوه قضائیه آنطور که عدالت اسلامی بود عمل می کند، نه دولت به وعده های خود عمل نکرد و نه مجلس ما در خور انقلاب و امام است. این مشکلات وجود دارد نمی خواهم دفاع کنم بلکه ریشه مشکلات ما همین دولت است که وعده های دروغ داد، برای رای آوردن حرف های بی ربط زد.

وی گفت: شما از وضع اقتصادی کشور ناآگاه بودید که این وعده ها را به مردم دادید؟ ما اجازه نمی دهیم آمریکا برای ما دولتی روی کار بیاورد، با همه مشکلات و انتقاداتی که به دولت داریم اگر ترامپ و بیگانگان بخواهند دولتی را جایگزین آن کنند در برابرشان می ایستیم. متدینین اشتباهی را که فتنه گران در سال ۸۸ انجام دادند و در کنار اوباما ایستادند، امروز تکرار نمی کنند، ما از نظاممان با خون و جان خود دفاع می کنیم اجازه نمی دهیم رهبرمان تنها بماند. فتنه ها با حیثیت ما دست به گریبان شده است.

29214

کد خبر 742106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 11
  • بی نام A1 ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
    86
    به جای اینکه اصول گرایان از مردم معذرت خواهی کنند هنوز از مردم طلبکارند