امید نورافکن می‌خواهد خود را صاحب بخت مهمترین رویداد فوتبالی‌اش در 20 سالگی کند.

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛امید نورافکن اصراری عجیب دارد به رفتن به اروپا. او همین حالا و در نیم فصل از باشگاه شارلوای بلژیک پیشنهاد دارد. شارلوا که مالکی ایرانی و البته استقلالی دارد ، در ابتدای فصل حسابی از خرید استقلالی اش بهره برد. آنها تیم متمولی نیستند و کاوه رضایی را هم در قراردادی آزاد ، کمتر از 300 هزار دلار خریده اند. رقمی که نصف قرارداد کاوه با استقلال هم نمی شد اما او با قراردادی آزاد راهی تیم بلژیکی شد تا بدرخشد.

حالا کاوه در یک نیم فصل بدل شده به اثرگذارترین یار تیمش و پدیده فوتبال بلژیک. بازیکنی که حالا می تواند با قراردادهای چشمگیر به تیم های دیگر برود و این ارزش افزوده ای برای خود کاوه و باشگاهش است و سهم استقلال از این فعل و انفعال هیچ بوده است.

بعد از آن تجربه ، حالا امید نورافکن که با استقلال قرارداد دارد ، از همان باشگاه پیشنهاد دارد. امید یکی از بازیکنان لیست 35 نفره انتظار جام جهانی است که کارلوس کی روش روی آنها کار کرده. او چند مرحله ای هم به اردو دعوت شده است. امید تخصص هایی دارد که کارلوس نمی تواند از آنها بگذرد . هم پای چپ خوبی دارد. هم هافبک دفاعی بی نظیری استو هم تجربه بازی در جام جهانی جوانان را داشته. هم خیلی خوب انگلیسی حرف می زند. ویژگی هایی که کمتر بازیکن ایرانی هم سن و سال او داشته است.

امید اما با متر کی روش یک ایراد بزرگ دارد. او در لیگ خودمان بازی می کند و فوتبال و روحیه حرفه ای را خیلی خوب بلد نیست. امید به همین دلیل می داند که رفتن به اروپا و بازی در لیگی مثل بلژیک درست مثل کاری که 4 سال قبل علیرضا جهانبخش انجام داد و راهی لیگ هلند شد ، چقدر کمک می کند تا او یار ملی شود. بخصوص که ایران در بازی اول هم سعید عزت اللهی ، هافبک دفاعی مورد پسند کی روش را به دلیل محرومیت ندارد ، از سویی دیگر علی کریمی هم در سپاهان افتی محسوس داشته و کی روش به دلیل گروه سختی که داریم ، به استفاده از بازیکنان با خصوصیات دفاعی علاقه ای وافر خواهد داشت.

بدون شک استراتژینورافکن برای افزایش شانس حضور در جام جهانی درست است اما استقلال هم خوب می داند این انتقال برایش عایدی ندارد. اگرچه در همه نمونه های انتقالی اینچنینی ، آپشن های مهمی در قرارداد بازیکن می گذارند. آپشنی که عابدینی در قرارداد مهدوی کیا گذاشته بود و به ازای سهم کم انتقال او به بوخوم ، از انتقال دومش از بوخوم به هامبورگ رقمی چشمگیر گرفت ، راهکار مناسبی برای یک بازی برد برد بود که آبی ها در صورت اجازه شفر به این انتقال می توانند به انجامش فکر کنند و مانع پیشرفت مهمترین سرمایه نسل بعد فوتبال ایران نشوند.

4141

 

 

کد خبر 742288

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =