سالن بدنسازی و ورزشی  دانشگاه علوم پزشکی لرستان افتتاح شد

با حضور رئیس و معاونت های دانشجویی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی، مدیرکل ورزش و جوانان .برخی از مدیران، و رییس انجمن پیشکسوتان ورزش استان .سالن بدنسازی و ورزشی این دانشگاه در مجتمع پردیس کمالوند خرم آباد افتتاح شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، دكتر کوروش ساكي در مراسم افتتاح سالن بدنسازی و ورزشی مجتمع پرديس دانشگاه علوم پزشكي لرستان گفت: در ادوار گذشته بيماري هاي عفوني و واگير مهم ترين عوامل مرگ و مير انسان ها بوده است.

وي ادامه داد: امروزه بيماري هاي قلبي و عروقي، تصادفات جاده اي، سرطان و ديابت مهم ترين عوامل فوت انسان ها هستند كه هيچكدام واگير نيستند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان خاطرنشان كرد: مهم ترين راه مبارزه با اين مشكلات و بيماريها پيشگيري است.

دكتر ساكي گفت: پيشگيري در هيچ برنامه اي محقق نخواهد شد مگر با تغيير نگرش ها، عادات و رفتارهاي روزمره ي شهروندان و در اينجا مي طلبد كه متوليان امر اين فرهنگ سازي را به وجود آورند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان در ادامه با اشاره به نقش بي بديل ورزش در كاهش ابتلا به بيماريهايي از جمله بيماري هاي غير واگير گفت: بيماري هاي قلبي و عروقي 46 درصد علل مرگ و مير جامعه ما هستند و ورزش روزانه و با برنامه مي تواند خطر ابتلا به اين معضل را تا حد بسيار زيادي كاهش دهد.

وی خاطرنشان كرد: براي ساخت يك مركز درماني تخصصي قلب در حد متوسط در حدود 200 ميليارد ريال اعتبار نياز است. وي افزود: با ترويج فرهنگ ورزش مي توان در آينده ميزان مراجعات به اين مراكز را به طور قابل قبول پايين آورد.

دكتر ساكي تأكيد كرد: ورزش سرمايه گذاري است و تأثير آن در سالهاي آينده مشخص خواهد شد. وي گفت: ما بايد با ايجاد فضاهاي سالم ورزشي و ترويج فرهنگ ورزش در بين جوانان اين سرمايه گذاري را انجام دهيم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی  همچنين نقش دانشگاه ها و مراكز آموزشي را در راستاي برنامه هاي ورزشي بسيار مهم قلمداد كرد و گفت: دانشگاهها با ايجاد فضاهاي ورزشي و ترويج فرهنگ ورزش در بين دانشجويان مي توانند نقش مهمي را ايفا كنند.

وي با اشاره به برنامه هاي ورزشي در دانشگاه علوم پزشكي لرستان و افتتاح سالن چند منظوره ورزشي اظهار داشت: خوشبختانه در چند سال اخير اقدامات خوبي در حوزه ورزش در دانشگاه صورت گرفته است كه اين سالن چند منظوره ورزشي نمونه اي از آن است.

دكتر ساكي گفت: در حال حاضر ما حدود 10 هزار مترمربع فضاي ورزشي در دانشگاه علوم پزشكي لرستان داريم. وي افزود: با توجه به بعد نفري دانشجويان مي توان گفت به ازاي هر نفر دانشجو حدود 320 سانتي متر مربع ايجاد كرده ايم كه از ميزان سرانه كشور كه 290 سانتي متر مربع است جلوتريم.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان در پايان خاطرنشان كرد: ما برنامه هاي ديگري در حوزه ورزش داريم كه در آينده مشخص خواهند شد.

 

46

کد خبر 742838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =