وکیل امیرحسین پورجعفر (قاتل ستایش قریشی) نامه‌ای به مادر ستایش نوشته و از او خواسته امیرحسین را ببخشد تا صبح امروز آخرین بامدادی نباشد که برایش تکرار می‌شود. امیرحسین فردا اعدام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ نامه مجتبی فرحبخش به مادر ستایش به شرح زیر است:

بامداد چهارشنبه است و دمدمه اذان و زمزمه موذن، نور و نوا توامان چشم و گوش می‌نوازند. شاید این بامدادها برای ما تکرار شوند ولی برای امیرحسین بامدادی واپسین است. به همین سبب، برای واپسین گام، این خامه از جامه برون شده، سوز سینه‌اش سر شکافته و چکیده‌اش برون تراویده است. مطلع دفاعیه‌ام در اولین محاکمه در محکمه چنین بود: «سخن را با تمسک و توسل به مهر بیکران حضرت باری آغاز می‌کنم و اندوهناکانه یاد ستایش نازنین، آن دخترک پر کشیده معصوم و فرشته که میهمان جامعه ایران بود را گرامی می‌دارم و روح آسمانی‌اش را خطاب می‌کنم.

که ای نازنین، من به عنوان وکیل، در میانه دو نگاه منتظر، نگران ایستاده‌ام، نگاه تو و خانواده داغدار و مصیبت زده‌ات؛ و نگاه جوانکی نادم و پریشان و هراسان ازآینده‌ای مبهم که پیش رویش هست. ای نازنین، در این میانه سهمگین، آن نیرویی که مرا از توقف جانکاه می‌رهاند دریای رحمت بی‌منتهای خدای توست که رحمتش بر غضبش سبقت جسته و بی‌محاسبه می‌بخشد و می‌آمرزد. باشد که فرشته کوچک مانیز که اکنون در دریای رحمت خدایش شناور هست بخشش و مهربانی را بر گزینه‌های بدیل برتری دهد و ای بسا همین توقع کودکانه را نیز از مادر و پدر مظلوم خویش داشته باشد.»

و اکنون مقطع دفاعیه‌ام در این مرحله پایانی؛ که چوبه دار قد برافراشته و دهن برگشوده و مترصد بلعیدن امیرحسین هست. نه مجال شرح آن قصه پرغصه و طاقت سوز هست و نه مقال بحث و فحص حقوقی؛ اولی را با درد استخوان‌سوزش زیسته‌اید و دومی را هم کرارا و مرارا گفته‌ام و نگاشته‌ام. مخاطب مقطع دفاعیه‌ام وجدان اخلاقی آن زن صبور و نجیب است که هیچ وقت با وصف تحمل آن درد جانکاه و عافیت‌سوز، پای از گلیم حرمت بیرون ننهاد و آداب ادب را به مسلخ تپانچه غضب نبرد.

دردمندانه گریست و سوگمندانه زیست ولی در دایره فراخ صبر و متانت نشست. این هنر بزرگ را نیک در می‌یابیم و قدر می‌دانیم و بر صدر می‌نشانیم. این فضیلت‌های بزرگ، در این گام واپسین، من را شرمنده به تقاضای دیگری واداشته است و آن اینکه، آن صبوری و متانت را با شفقت و ایثار بی‌مثال خود توام ‌سازید و کرامت و بزرگواری را در حق امیرحسین جاری کنید. در این صورت، فرصت حیات مجدد را به او ارزانی داشته‌اید تا این نوجوان در حد وسع بشری در جبران مافات بکوشد و از سوی دیگر نام ستایش نازنین که تا حال با معصومیت هم‌عنان شده است با صلح و مهرورزی نیز هم‌عنان شود و نام و یاد ستایش نازنین پیام‌آور ستایش صلح باشد و شما مصداق اجلی و اعلی ایثار و از خود گذشتگی.

این تقاضا افزون بر آنکه متکی به متکای سترگ فضیلت‌های اخلاقی شماست مستند به نوای انسان نواز قرآنی است که با لحن عجیبی توصیه به عفو و گذشت می‌کند و از سوی دیگر، مستظهر به آداب فرهنگی ایران فرهنگی که اقیانوس‌وار جملگی ما را در بر گرفته است، می‌باشد. انتخاب بین مرگ و حیات امیرحسین، دوگانه و دو راهه‌ای است که الان پیش پای آن زن ارجمند هست و من امید می‌برم که با اعمال گذشت و انتخاب حیات مجدد امیرحسین که البته انتخابی سهمگین و بی‌بدیل هست، این دوگانگی به پایان برسد.

الهی آمین

 

۴۷۲۳۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 742896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام DE ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  247 2
  به خانواده ستایش هم حق بديد قتل فجیع آن هم با آن کیفیت
 • بي نام IR ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  آقاي وكيل با چه رويي چنين نامه اي نوشته اند؟
 • علی A1 ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  46 11
  به قدر کافی معروف شدی.دیگه از اجرای شو دست بردار
 • بی نام A1 ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  195 7
  جناب وکیل این بچه ای که تو اینچنین شاعرانه از او دفاع می کنی که البته پیداست به جهت کسب شهرت است تا انسان دوستی، با فجیع ترین وضع، دختری بی گناه را به قتل رسانده و آزاد شدن دوباره اش، فقط و فقط یک تهدید جدی برای سایر افراد جامعه است.
 • بی نام IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  84 4
  اگر مادر امیر حسین نبود و مادر ستایش بود چه درخواستی داشت؟ واقعا تمرکز کند و فکر کند آیا حق با خانواده ستایش نیست آیا نباید تنبیه شود تا دیگری به فکر تکرار این موضوع نیافتدبعد هم میگوید رضایت میگیریم آیا در لحظه ای که داشت جنایت میکرد به فکر گریه های خود ستایش بود آیا رحم کرد آیا به خانواده ستایش فکر کرد .آیا به خانواده خودش و سرنوشت خودش فکر کرد . نه هرگز فکر نکرد . اجرای حکم خدا حداقل مجازات برای او می باشد . بخشش و رحمت اینجا جایز نیست همانگونه که یک کافر یک قاچاقچی یک تروریست یک جانی یک مفسد فی الارض اعدام می شود او هم باید بدار مجازات و در ملا عام محکوم شود
 • بی نام IR ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  7 3
  اقای وکیل ایا پدرمادرامیرحسین به جای پدرمادرستایش بودند بخشش می کردند
 • بی نام A1 ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  14 2
  فقط يه سئوال آقاي وكيل اين جنايت رو با دختر خودت مي كردن مي بخشيدي؟
  • بی نام A1 ۲۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
   0 0
   احتمالا نمی بخشید اما این دلیل نمیشه که فعالیت مدنی آدم ها متوقف بشه. بالاخره تلاش های مدنی باید وجود داشته باشه
 • هادی A1 ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  11 4
  آقای وکیل لطفا برای یک لحظه خودتون رو جای این خانواده بزارید.بنظر من حتی اگر خانواده این طفل معصوم هم رضایت دادند قانون نباید بگذرد .تجربه نشان داده همچین آدمایی حتی اگر بخشیده بشن دوباره مرتکب جنایت خواهند شد.
 • بی نام A1 ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  13 2
  خدا ان شاالله ما را از امتحان های سخت معاف کند. خدایا من امیرحسین را سرزنش نمی کنم فقط از تو می خواهم ما رو هدایت کنی، چراکه فرق ما با امیرحسین به اندازه باریکی مو است. ما در معرض امتحانیم
 • آیس A1 ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  11 5
  اعدام نشه تا دو سال دیگه شاید هم کمتر دوباره این فاجعه رو تکرار کنه با یه دختر یچه دیگه؟؟ عجب...
 • علی IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  64 4
  اگر دختری معصوم از نزدیکان خود این وکیل را با این وضع فجیع می کشتند باز هم این طور قریحه شاعرانه اش در دفاعیه گل می کرد؟
 • بی نام DE ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  63 3
  اقاي وكيل شما دختر دارى؟ خوب به دخترت نگاه كن و يه لحظه تصوركن اينجورى يكى ميكشتش و ذبحش ميكرد... حالا نامه ات بنويس