ایسنا نوشت: سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس موافق فیلتر کردن تلگرام نیست، در عین حال گفت که تلگرام برای رفع فیلتر در ایران باید تعهد بدهد که به اطلاع‌رسانی تروریسم‌گونه خاتمه دهد.

بهروز نعمتی اظهار کرد: در چند روز گذشته با فیلتر شدن تلگرام مشکلاتی برای عده‌ای بخصوص در فضای کسب و کار و اطلاع‌رسانی به وجود آمده و تلاش دولت این است که سیستم جایگزینی برای آن پیدا کند. اما اگر قرار باشد این نرم‌افزار پیام‌رسان با همین شرایط فعالیتش را ادامه بدهد مشکل‌ساز خواهد شد.مردم از آن چه در روزهای اخیر در تلگرام اتفاق افتاد گله‌مند هستند. ما شاهد آتش زدن اموال عمومی، اغتشاش و آسیب زدن به اموال عمومی بودیم که در بسیاری از موارد این اقدامات نتیجه حمایت تلگرام از تروریسم بود.

نعمتی با بیان اینکه مجلس موافق فیلترینگ تلگرام نیست، اظهار کرد: تلگرام باید به عنوان ابزاری که خدمات‌رسانی می‌کند باید برخی مسائل جانبی را مورد توجه قرار دهد و آنها را مدیریت کند بخصوص اینکه تلگرام نباید از تروریسم حمایت کند. اما اگر این حمایت ادامه داشته باشد نرم‌افزارهای پیام‌رسان دیگری می‌تواند جایگزین تلگرام شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: دولت و خصوصا وزارت ارتباطات باید به این سمت بروند که اگر قرار است فعالیت تلگرام در ایران تداوم داشته باشد متعهد شود امنیت کشور را مورد توجه قرار دهد و جلوی حمایت از تروریسم را بگیرد در غیر این صورت مجلس با قوت وارد عمل خواهد شد و با تداوم فعالیت تلگرام موافقت نخواهد کرد. تلگرام برای ادامه فعالیت در ایران باید به‌گونه‌ای رفتار کند که منافع کشور تامین شود و به اطلاع‌رسانی تروریسم‌گونه خاتمه دهد.

در اتفاقات اخیر حرکت‌های اولیه را جریان نفاق و گروه‌های سلطنت‌طلب انجام داد

میزان هم نوشت:

سردار یدالله جوانی با بیان اینکه اعتراضات مردمی به دلیل پاره‌ای از مسائل و مشکلات ، یک امر عادی است و این امر در همه کشورها از جمله کشور ما در مقاطع مختلف وجود داشته است، اظهار کرد: به خصوص در ماه‌های اخیر به دلیل افزایش برخی از مشکلات در حوزه مسائل اقتصادی، اعتراضاتی را در کشور شاهد بودیم. اعتراضاتی که مسئولان باید به آنها توجه و برای رفع آنها تلاش کنند.

وی با بیان اینکه اغتشاشاتی که به وجود آمده و آشوب‌هایی که به پا شده، کاری بود که دشمنان بیرونی از مدتها و سالها قبل برای آن برنامه ریزی کرده بودند، گفت: دشمنان در یکی دو سال اخیر نیز کارها و تلاش‌های فراوانی انجام داده‌اند تا بتوانند در یک نقطه‌ای که شرایط مناسب است، حرکت‌هایی را در ایران سازماندهی کنند و ثبات کشور را بر هم بزنند.

معاون سیاسی سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: در مقطع فعلی وقتی که اعتراضات مردم به دلیل مشکلات ناشی از گرانی افزایش پیدا کرد، دشمن گمان کرد که آن شرایطی که مدتها به دنبالش بوده مهیا شده است.وقتی که دشمن شرایط را مهیا دید با توجه به عوامل‌ خود و زمینه‌هایی که از طریق فضای مجازی آن‌ها را چیده بود، در چندین نقطه کشور ناآرامی‌هایی را ساماندهی کرد.

وی با بیان اینکه در اتفاقات اخیر، حرکت‌های اولیه را جریان نفاق و گروهک‌های سلطنت طلب با سوءاستفاده از احساسات جوانانی که تحت تأثیر فضای مجاز قرار گرفته بودند انجام داد، عنوان کرد: فراموش نکنیم که ما در فضای جنگ نرم هستیم و در این فضا افراد گاهاً بسیار ساده فریب می‌خورند.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه، در پایان با بیان اینکه کشورهایی که دشمنی آنها با ملت ایران ثابت شده است، در ماه‌های گذشته شکست‌های سنگین راهبردی را در منطقه متحمل شده‌اند، عنوان کرد: این دشمنان تصور نکنند که با حمایت و پشتیبانی ازحرکت‌های اغتشاش گرایانه می‌توانند به خواسته‌های خودشان برسند و بدانند که قطعاً این حرکت آنها مثل گذشته با شکست سنگینی مواجه خواهد شد.

29214

کد خبر 743140

برچسب‌ها