تجریشی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرتلفیق و برنامه ریزی ستاد ملّی احیای دریاچه ارومیه نیز در سفر یک روزه به ارومیه جلسه با اشاره به کاهش کم سابقه میزان بارندگی ها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه گفت: براساس آمار کاهش بارندگی ها در طی ۶۷ سال گذشته بی سابقه است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، مسعود تجریشی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست و مدیر تلفیق و برنامه ریزی ستاد ملّی احیای دریاچه ارومیه در سفر یک روزه به ارومیه با اشاره به کاهش کم سابقه میزان بارندگی ها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه گفت: براساس آمار کاهش بارندگی ها در طی ۶۷ سال گذشته بی سابقه است.

وی با بیان اینکه باید تمام تلاش‌ها برای رساندن آب به دریاچه صورت گیرد افزود: در حال حاضر یک میلیارد مترمکعب آب در بستر دریاچه وجود دارد که معادل ۳۵ درصد بستر دریاچه را پوشانده است.

تجریشی در خصوص اعتبارات طرح های مقابله با ریزگردها نیز گفت: برای اجرای پروژه های مقابله با کانون های تولید ریزگرد در ۳ خوزستان و شهرهای زابل و ارومیه امسال ۱۰۰ میلیارد دلار و برای سال آینده نیز ۱۵۰ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملّی پیش بینی شده است.

 

46

کد خبر 743262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =