نبود گمرک تخصصی در استان اردبیل به یک مانع جدی تبدیل شده است

دبیرکل اتاق بازرگانی اردبیل گفت: در حال‌حاضر اتاق اردبیل با کسب نمره ۵ کسب و کار قابل قبولی ندارد جزو ۵ استان دارای وضعیت نامساعد کسب و کار می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ حسین وثوقی ایرانی اظهار داشت: اتاق بازرگانی اردبیل با کسب نمره پایین در حوزه کسب و کار در حال‌حاضر در بین 5 استان با میزان کسب و کار بسیار پایی قرار دارد که این وضعیت قابل قبول نبوده و نیاز به بهبود دارد.

وی با اشاره به اینکه طبق بررسی‌های انجام شده وضعیت کسب‌و کار در استان اردبیل در تابستان امسال نسبت به سه ماهه اول سال نامساعدتر است، افزود: طبق ارزیابی سه ماه تابستان 96 نمره اتاق بازرگانی استان اردبیل 5.77 بوده که این میزان کسب و کار اصلا مورد قبول نیست.

دبیرکل اتاق بازرگانی اردبیل تصریح کرد: براساس یافته‌های طرح ارزیابی کسب و کار در تابستان امسال استان‏ اردبیل جزو 5 استان دارای بدترین وضعیت محیط کسب و کار نسبت به سایر استان‏‌ها بوده است که در این زمینه اتاق بازرگانی استان موظف است تا تمهیدات لازم برای بهبود وضعیت شاخص کسب و کار اردبیل را انجام دهد.

وثوقی ایرانی با بیان اینکه احداث و راه‌اندازی گمرک‌های تخصصی ویژه صادرات یکی از طرح‌های موثر در راستای بهبود کسب و کار استان اردبیل می‌باشد، گفت: نبود گمرک تخصصی در استان اردبیل به یک مانع جدی تبدیل شده است به طوری که به دلیل نبود عنوان تخصصی در گمرک بیله‌سوار تجار و بازرگانان منطقه با مشکلات عمده‌ای مواجه می‌شوند که این موضوع کسب و کار و میزان اشتغال استان را نیز تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد.

وی با اشاره به سهم صادرات چمدانی در کل صادرات استان اظهار کرد: این گونه صادرات نقش و تاثیر بسزایی در کل صادرات استان داشته که در برخی موارد با موانعی روبه‌رو بوده و انتظار می‌رود چنین موانعی در گمرک اردبیل برداشته شده و شاهد توسعه صادرات چمدانی از استان باشیم.

46

کد خبر 743510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =