ایران نوشت: پنهان کردن پول! ما آن را خیانت مالی می‌نامیم چون این خلاف چیزی است که دونفر در یک رابطه به هم وعده داده‌اند.

مردها بیشتر از زن‌ها درباره میزان درآمدشان دروغ می‌گویند. آنها معمولاً دلایل خودشان را برای این کار دارند. بعضی‌ها فکر می‌کنند لازم نیست کسی درآمدشان را بداند و این را بخشی از اقتدار خود می‌دانند، بعضی‌ها برای پیشگیری از خرج زیاد این کار را می‌کنند و بعضی هم ترکیبی از هر دوی اینها هستند. این البته می‌تواند بیانگر سیستم فکری پدرسالارانه مرد نیز باشد.

 زنان هم درباره مسائل مالی دروغ می‌گویند آنها هم با دلایل ویژه خود این کار را می‌کنند؛ گاهی برای روز مبادا، گاهی برای حمایت از خود یا فرد دیگری و گاهی هم به‌خاطر ترس از اینکه دیگری بخواهد همه درآمد را در اختیار خودش بگیرد.

تنها راهی که برای حل این نوع پنهانکاری دارید این است که باورهایتان را تغییر بدهید، بنای رابطه را بر اعتماد بگذارید برای این کار می‌توانید با هم حرف بزنید اگر نگرانی خاصی وجود دارد که باعث این نوع پنهانکاری می‌شود ابتدا این نگرانی را رفع کنید.

با این حال پیش می‌‌آید فردی که تحت فشار مالی توسط دیگری قرار می‌گیرد گاهی درباره میزان هزینه‌ها دروغ بگوید. زنی را در نظر بگیرید که توسط همسرش در مضیقه مالی است و سعی می‌کند هزینه‌های شخصی‌اش را از هزینه‌های خانواده پرداخت کند. مسأله در این موارد بسیار پیچیده است چون او بر اثر خشونت مالی همسر هزینه‌ها را پنهان می‌کند.

علاوه بر این خیلی اوقات افراد درباره هزینه‌‌ای که برای خانواده خودشان می‌پردازند به هم دروغ می‌گویند. مرد و زن هر دو ممکن است چنین پنهانکاری‌هایی داشته باشند فقط به این دلیل که طرف مقابل تاب و تحمل چنین هزینه‌هایی را ندارد.

به ظاهر ماجرا که نگاه می‌کنید خیلی آن را تهدید‌آمیز و جایی برای نگرانی نمی‌بینید. اما این ممکن است به یک بحران در رابطه تبدیل شود یا ممکن است نوعی تهدید یا آزار فرد مقابل به حساب بیاید. این در حالی است که مسأله می‌تواند از همان ابتدا براحتی حل شود. کافی است هزینه‌های جاری خانواده و هزینه‌های فردی مشخص شوند و هر دو نفر به پرداخت صادقانه هزینه‌های جاری خانواده متعهد باشند. در مورد هزینه‌های فردی هر کسی حق دارد آزادانه آن را برای خودش خرج کند بدون اینکه مجبور باشد به دیگری توضیح بدهد که با پول‌ها چه کرده است. مادامی که این هزینه‌های فردی باعث بی‌اعتمادی در رابطه نمی‌شود دیگری نمی‌تواند در آن مداخله کند.
45302
کد خبر 743841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۵:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
  4 2
  توصيه اي از پدر خدابيامرز يكي از دوستانم: هرگز اجازه نده همسرت بداند دقيقا در ماه چقدر درآمد داري چون به همان اندازه براي تو هزينه‌تراشي مي‌كند و فرصت مديريت هزينه‌ها و پس‌انداز براي روز مبادا را از تو مي‌گيرد.
 • بی نام A1 ۰۵:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
  4 2
  مرد اگه بخواد ک همه حساب کتاب و پول رو در اختیار زن و بچه بذاره، آخر ماه باید همه نون خشک بخورن. طبیعیه همچین کاری بکنن چون مردها آینده رو بیشتر میبینن.
 • نیما IR ۰۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
  5 1
  نوع نگرش مردان به مسایل مالی متفاوت است. مردان معمولا تمایل دارند اندوخته احتیاطی برای سختی و روز مبادا داشته باشند. در حالیکه زنان معمولا پول را صرف لذت در زمان حال می کنند. فارغ از قضاوت در مورد درستی یا غلط بودن این دیدگاهها، در مورد این تفاوت متاسفانه در نوشته به آن پرداخته نشده است.
 • وطن US ۰۵:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
  1 0
  مگه پولي هم مونده كه بهم دروغ بگيم به شخصه سر خدا هم كلاه ميزارم
 • بی نام A1 ۰۶:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
  2 0
  این تحلیلها فقط نظری است و با واقعیت فاصله دارد. خود من بنای زندگی را بر مبنای اعتماد گذاشتم و هیچ پنهان کاری نداشتم. تا اینکه مژگان داورپناه از مشهد پیدا شد و خیانتها شروع شد. الان هم هیچ دلیلی ندارد که درآمدم را با خائنی که ناچار به زندگی با او شدم تقسیم کنم.