محورهای شهرستان کوهرنگ با وجود بارش برف باز است

فرماندار کوهرنگ از بازگشایی محورهای اصلی و فرعی شهرستان به جز گردنه عسل کشان توسط راهداری منطقه خبر داد و گفت: وجود کولاک و مه غلیظ موجب به حداقل رسیدن دید افقی در گردنه های برفگیر و مرتفع این شهرستان شده است.

مرتضی زمانپور، ارتفاع برف طی 48 ساعت گذشته در محورهای برفگیر شهرستان کوهرنگ را 35 سانتیمتر اعلام کرد و افزود: همه محورهای اصلی شهرستان باز و تلاش برای بازگشایی راه روستایی مناطق' گل سرخ' در بخش دوآب صمصامی نیز ادامه دارد.
وی از استقرار ماموران راهداری و گروه های امداد و نجات در محورهای برفگیر شهرستان خبر داد و گفت: همه راه های اصلی و روستایی شهرستان پاکسازی شده است.
فرماندار شهرستان کوهرنگ رانندگانی که قصد عزیمت به محورهای کوهستانی کوهرنگ را دارند، توصیه کرد؛ هنگام عبور از گردنه های برفگیر علاوه بر رعایت سرعت مطمئنه، خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی مجهز و از سفرهای غیر ضروری به شهرستان خودداری کنند.
زمانپور، تاخیر یک ساعته در شروع کلاس درس دانش آموزان صبح روز چهارشنبه شهرستان را یادآورشد و گفت: این تصمیم به دلیل برودت هوا و لغزنده بودن معابر اتخاذ شد.
گفتنی است ، کوهرنگ در 90 کیلومتری شهرکرد در فصول سرد سال به عنوان شهرستان یخی استان و کشور معروف است.
بارش برف در چهارمحال و بختیاری از روز هفدهم دی ماه پس از ماهها چشم انتظاری آغاز شد و سامانه بارشی روز دوشنبه از استان خارج شد.
شهرستان کوهرنگ سرچشمه دو رود کاروان و زاینده رود و بخشی از دز است.

 

46

کد خبر 744192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =