سرودی برای بدرقه تیم ملی به جام جهانی

مراسم بدرقه تیم ملی به جام‌جهانی، بهار سال آینده در تالار وحدت با اجرای قطعه‌ای توسط ارکسترهای سمفونی و ملی برگزار می‌‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد فرهنگی هنری رودکی و فدراسیون فوتبال، قرار است سرود تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه ساخته و توسط ترکیبی از ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران اجرا شود.

علی اکبر صفی‌پور، مدیرعامل بنیاد رودکی، عصر سه‌شنبه 19 دی، پیش از امضای تفاهم‌نامه مشترک با فدراسیون فوتبال اظهار کرد: «ما در اینجا حضور پیدا کردیم برای امضای تفاهم‌نامه ساخت و اجرای سرود اعزام تیم ملی ایران به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه توسط ارکسترهای بنیاد رودکی که ارکسترهای جمهوری اسلامی ایران هستند.»

او ادامه داد: «قرار است این کار با ترکیبی از ارکستر ملی ایران و ارکستر سمفونیک تهران انجام شود. در این تفاهم‌نامه قرار است با محوریت بنیاد رودکی و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، کارهای مهم، فاخر و در سطحی که قابلیت اجرا و عملیاتی شدن دارند در چند ماه آینده و پیش از از آغاز جام جهانی صورت بگیرد.»

صفی‌پور اضافه کرد: «قرار است توسط آهنگسازان، شعرا و خوانندگان کشور آثاری تولید شوند و در روزهای منتهی به اعزام تیم ملی در تالار وحدت با حضور اعضای تیم ملی فوتبال، بزرگان و هنرمندان کشور رونمایی شود.»

محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران نیز در این دیدار اظهار کرد: «پیوند هنر و ورزش بار دیگر در عرصه آوردگاه جهانی خودش را نشان خواهد داد. هنرمندان همیشه در کنار ورزشکاران و ورزشکاران در کنار هنرمندان برای شادی مردم، عظمت جمهوری اسلامی ایران و پرچم مقدس این کشور تلاش داشتند. این‌ بار قرار است مراسم بدرقه تیم ملی به جام‌جهانی در تالار وحدت که میزبان آوردگاه هنر ایرانی است،‌ برگزار شود.»

او گفت: «تلاش این است که میدانی بسیار عظیم، مهیج و باشکوه را برای تمام ایرانیانی که در روسیه خواهند بود و برای حمایت از تیم ملی حضور دارند فراهم کنیم. بخش‌های اجرایی این تفاهم‌نامه در زمینه‌های مختلف مرحله به مرحله باید مورد توافق قرار بگیرد. آنچه به طور قطعی به نتیجه رسیدیم این بود که مراسم بدرقه را در تالار وحدت سازماندهی کنیم.»

ساکت اضافه کرد: «به هر حال دوستان ما در تمامی بخش‌های فدراسیون فوتبال در تلاش هستند تا سازماندهی مناسبی برای آماده‌سازی تیم ملی فوتبال کشورمان انجام پذیرد؛ البته کار آماده‌سازی آنها از همین هفته آغاز شد. امیدواریم همه موارد به شکل مناسب انجام شود.»

در پایان این نشست که عصر ۱۹ دی‌ماه در تالار وحدت تهران برگزار شد، تفاهم‌نامه ساخت و اجرای موسیقی جام جهانی میان بنیاد رودکی و فدراسیون فوتبال امضا شد.

قرار است شهرداد روحانی رهبری این ارکستر را بر عهده داشته باشد.

57243

کد خبر 744705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =