مدیرعامل شرکت گاز گیلان از افتتاح طرح گازرسانی به 12 روستای شهرستان لنگرود در دهه مبارک فجر امسال خبر داد و گفت: این شهرستان به عنوان هشتمین شهرستان سبز در گیلان معرفی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حسين اكبر، مديرعامل شرکت گاز استان گيلان از افتتاح طرح گازرسانی به 12 روستای شهرستان لنگرود در دهه مبارک فجر امسال خبر داد و اظهار کرد: برای گازرسانی به 12 روستای آتش سرا، كته خوربين، سنگتاش، لياشور سرای استادولی، آغوزچال، حسين آباد، سرليل، بلوردكان، کل چال، گاوکلی، اترود و مادیان گوابر در دهه فجر امسال بیش از 1.6 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی افزود: طبق تعاریف وزارت نفت، اگر بیش از 95 درصد سوخت شهرستانی از طریق گاز طبیعی تامین گردد، آن شهرستان به عنوان شهرستان سبز از لحاظ گازرسانی معرفی می وشود و لذا با گازرسانی به 12 روستای لنگرود در دهه مبارک فجر، این شهرستان با پوشش صد درصدی خانوارهای شهری و 96 درصدی خانوارهای روستایی از نعمت گاز، به عنوان هشتمین شهرستان سبز در گیلان معرفی خواهد شد.

مديرعامل گاز گيلان ادامه داد: برای تحقق این مهم در دهه فجر امسال بالغ بر 30 کیلومتر عملیات شبکه گذاری و بیش از 300 انشعاب گاز در این روستاها نصب شده است.

اکبر خاطرنشان کرد: این پایان کار نیست و عملیات گازرسانی به 12 روستای دیگر این شهرستان با بودجه ای بالغ بر 1.5 میلیارد تومان در حال اجرا می باشد.

46

کد خبر 745028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =