خبرگزاری صدا و سیما نوشت: شبکه فرانس 24 گزارش داد: قدرت های اروپایی اعمال فشار به رئیس جمهوری آمریکا برای رعایت مفاد توافق هسته ای ایران را افزایش داده اند.

به گزارش شبکه تلويزيوني فرانس بيست و چهار،دونالد ترامپ قرار است در خصوص توافقنامه هسته اي ايران و وضع تحريم عليه اين کشور تصميم گيري کند. معلوم نيست که وي چه تصميمي خواهد گرفت، اما تحريم جديد ايران از سوي آمريکا، به منزله پايان اين توافقنامه بين المللي خواهد بود. گزارشگر اين شبکه گفت: دونالد ترامپ يکي از سرسخت ترين مخالفان توافقنامه هسته اي ايران است.

رئيس جمهوري آمريکا در اکتبر گذشته از تاييد توافقنامه خودداري کرد. وي ممکن است امروز به وضع تحريم هاي جديد عليه برنامه هسته اي ايران تصميم بگيرد. اما به گفته بسياري از مقامات آمريکايي، دونالد ترامپ احتمالا تصميم گيري را به آينده موکول خواهد کرد و به وضع تحريم عليه مسايل ديگر مبادرت مي کند. فرانس بيست و چهار بخشي از سخنان استيو منوچين وزير خزانه داري آمريکا را پخش کرد.

وي گفت: فعاليت هاي ديگري خارج از توافقنامه هسته اي در حال انجام است، از جمله آزمايش موشک هاي بالستيک و نقض حقوق بشر و يا مشکلات ديگري که ما به تحريم عليه اين اقدامات ادامه خواهيم داد. گزارشگر افزود: از نظر اروپا توافقنامه هسته اي ايران کارايي داشته و نبايد زير سوال قرار بگيرد. قدرت هاي بزرگ اروپايي با هدف متقاعد کردن دونالد ترامپ به خودداري از حمله به توافقنامه هسته اي منعقد شده در وين، اعمال فشار را تشديد کرده اند.

فرانس بيست و چهار بخشي از سخنان ژان-ايو لودريان وزير امور خارجه فرانسه را پخش کرد. لو دريان گفت: امروز اخباري که در عملکرد طرف ايراني در اجراي توافقنامه ترديد ايجاد کند، وجود ندارد از اين رو عمل به تعهدات از سوي طرف هاي ذيربط مسئله مهمي است. در نتيجه متحد ما آمريکا نيز مي بايست به اين تعهدات عمل کند. گزارشگر ادامه داد: تهران نيز اعلام کرد در صورت وضع تحريم هاي اقتصادي آمريکا، به مقابله به مثل مبادرت کرده و براي هر سناريويي آماده است.

49311

کد خبر 745428

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =