گمرک ایران از کشف جدیدترین محموله قاچاق انسان توسط ماموران گمرک خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از گمرک،ماموران گمرک در تازه ترین عملیات مبارزه با قاچاق انسان موفق شدند یک زن جوان و یک مرد را از داخل یک کشنده چادری کشف کنند . این دوازدهمین محموله قاچاق انسان است که توسط ماموران گمرک در سالجاری کشف می شود .

این افراد در داخل بار تریلر مخفی شده بودند و قصد داشتند به صورت غیر قانونی و قاچاقی از ترکیه وارد کشورمان شوند اما ماموران گمرک بازرگان با رصد اطلاعات محموله ها و استفاده از دستگاه های کنترلی موفق به کشف این محموله قاچاق انسان شدند .

ماموران گمرک بازرگان با بررسی اطلاعات محموله های ورودی به کمک سامانه های هوشمند به یک بار کامیون لوازم و اشیاء مبلمان که بصورت پالت بارگیری شده بود مشکوک می شوند و با توجه به مشکوک بودن به محموله پس از بازرسی به کمک دستگاه های کنترلی متوجه می شوند که در لا به لای محموله دو نفر پنهان شده اند .

پس از مشاهده این افراد در بررسی های بیشتر یک زن جوان و یک مرد که هر دو تبعه کشورمان بودند کشف می شود . در بررسی های اولیه مشخص می شود که این زن و مرد هیچ نسبتی با یکدیگر ندارند و قاچاقچیان انسان پس از بریدن سیم پلمپ گمرک ترکیه این دو نفر را در داخل بار جاسازی کرده بودند ‌.
 هم اکنون گمرکات ایران مجهز به تجهیزات پیشرفته کنترلی و سگ های جستجوگر است . ماموران گمرک فقط در سال گذشته موفق به کشف 480 مورد قاچاق انسان در گمرکات کشور شدند و در سالجاری هم 50 مورد قاچاق انسان توسط ماموران گمرک کشف شده است .

بر اساس گزارش دفتر اطلاعات منطقه ای سازمان جهانی گمرک (RILO) در سال 2017 ،  گمرک ايران در مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر رتبه اول دنیا را کسب کرده است . 

 

3535

کد خبر 747384

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
  5 0
  اينها ديگه چه بدبخت بودن كه ميخواستن بيان اينجا عامو ما خودمون دنبال راه فراريم
 • بی نام IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
  5 0
  اینا دیگه بدبخت بدبختا بودن
 • بی نام A1 ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
  2 0
  چرا؟
 • بی نام BE ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
  5 0
  ما داریم در میریم. این ها دیگر چه احمقهایی هستند؟
 • بی نام A1 ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
  6 0
  حتما تابلو رو اشتباه دیدن. فکر کردن المانه.