انتقال مطالبات خانواده های شهدای سانچی به مسئولان کشوری

استاندار لرستان در حاشیه سفر یک روزه اش به شهرستان بروجرد، بیان کرد: هدف اصلی سفر امروز به بروجرد سرکشی از خانواده‌های حادثه دلخراش نفت کش سانچی بوده و متاسفانه سه نفر از استان لرستان در این حادثه به شهادت رسیدند که دو نفر از آنها از شهرستان بروجرد بودند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، سید موسی خادمی ادامه داد: در این بازدید عرض تسلیتی از طرف مردم استان، ریاست محترم جمهور، وزیر کشور و مسئولان استان به بازماندگان آنها داشتیم و مطالبات آنها منتقل می شوند.

استاندار لرستان گفت: قبلا نیز قول داده بودیم از مراکز و خانه های تاریخی شهرستان تاریخی و فرهنگی و مذهبی بروجرد بازدید کنیم که خوشبختانه این توفیق پیدا شد و چندین اثر تاریخی را در این شهر دیدیم و با دیدن این آثار اعتقاد بیشتری به پتانسیل های شهرستان پیدا شد لذا معتقدیم بروجرد استعداد لازم را برای تبدیل به یک نقطه مهم گردشگری در کشور دارد.

خادمی عنوان کرد: امیدواریم با تامین اعتباری که صورت گیرد اقدامات مناسبی برای آثار تاریخی بروجرد انجام دهیم.

وی گفت: یکی از اقدامات مناسب دولت موضوع واگذاری آثار و خانه های تاریخی و احیا آنها از طریق بخش خصوصی بوده، که البته در مورد چند اثر شهرستان این اقدام انجام شده که باید این امر تسریع یابد.

استاندار لرستان افزود: برخی از استان هایی که پتانسیل کمتری دارند موفقیت لازم را با واگذاری آثار تاریخی به دست آورده اند، این در حالی است که بروجرد استعداد زیادی در این حوزه داشته تا ضمن بهره برداری و استفاده پیوند خوردن این آثار با اقتصاد مردم شاهد نگه داری و حفظ این آثار باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وضعیت مدرسه حجتیه بروجرد، افزود: در گام اول باید مرمت این مدرسه را تکمیل کرده و پس از آن یک کاربری متناسب با فضای تاریخی مدرسه ترسیم کرده تا بهره وری آن را بالا برده و شاهد نگه داری مناسب آن باشیم.

استاندار لرستان اظهار داشت: در سال آینده حتما توجه ویژه ای به آثار تاریخی بروجرد خواهیم داشت، البته به اندازه نیاز منابع نداریم اما منابع محدود را تزریق خواهیم کرد.

46

کد خبر 747465

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =