لپ‌تاپ مک‌ بوک پرو قدیمی بهتر است یا مدل تاچ بار؟

«آنتونیو ویلاس –بوآس» از «بیزینس اینسایدر» به دلیل خراب شدن کیبورد لپ تاپ جدید مک بوکش، مجبور به استفاده از سیستم 2012 خود می‌شود.

 

به گزارش خبرآنلاین، بعد از بازگشت به استفاده از مدل قدیمی، تجربه استفاده از مدل تاچ بار به عنوان جدیدترین محصول اپل را در کنار هم قرار داده و به نتایج جالبی می‌رسد.{لینک}

او به دلایل زیر از محبوبیت مک بوک پرو قدیمی خود می‌گوید:

کیبورد قابل اعتماد

اپل نسل جدید کیبورد خود به نام Butterfly2 را در سری 2016 تاچ‌بار مورد استفاده قرار داده است که کیبوردی مسطح محسوب شده و برخی آن را دوست ندارند که موقع تایپ سر و صدایش بیشتر از کیبورد قدیمی است. مشکل در تایپ حروف یا استفاده از اسپیس برای برخی کاربران در مدل جدید آزاردهنده است. کیبورد جدید برای لپ تاپ ظریف‌تر طراحی شده اما کیبورد قدیمی قابل اعتمادتر است.

 

کلید Esc

اپل در سری جدید مجهز به تاچ بار به دلایل نامعلوم کلید مستقیم Escape را حذف کرده است. البته برای رسیدن به این دکمه باید دوبار تاچ بار را فشار دهید که این کار در مواقع ضروری حوصله کاربر را سر برده و وقت‌گیر است.

 

اتصال برق مگاسیف

یو‌اس‌بی‌تایپ سی برای اتصال برق در مدل جدید قابل تحسین است اما در مدل قدیمی از روی چراغ می‌شد فهمید لپ تاپ چقدر شارژ دارد؟ در مدل جدید باید درب لپ تاپ را گشوده و سپس متوجه میزان شارژ از روی صفحه شد.

 

پورت‌های متنوع

بدون آداپتور استفاده از یو‌اس‌بی معمولی در مدل جدید امکان ندارد و برخی اوقات مجبورید از آن استفاده کنید که بدون آداپتور مشکل ساز می‌شود. با مدل جدید حتما برای افزودن اتصالات از آداپتور مخصوص استفاده کنید و اگر فراموش کنید، بدون آن غرق خواهید شد.

 

با همه این توصیفات، مک بوک پرو جدید هم چیزهایی دارد که نمی‌توان از آنها گذشت. برخی از قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که نمی‌توان از آن دست کشید به شرح زیر است:

اصلا نمی‌توان به نمایشگر قدیمی مدل 2012 برگشت، صفحه رتینای مدل جدید 2016 که با آن کار کردم، محشر است و بی نظیر!

از سوی دیگر تِرَک‌پَد مدل 2016 به اندازه کافی بزرگ و با قابلیت است که هرگز نمی‌توان آن را با تِرَک‌پَد مدل 2012 مقایسه کرد.

اسپیکرهای مدل 2016 حیرت‌انگیز است. لپ تاپ جدید هم سبک است و هم ظریف و حسگر اثرانگشت روی تاچ بار ورود به سیستم را بدون دغدغه آسان می‌سازد و از همه مهم‌تر عملکرد و پرفورمنس سیستم 2016 قابل قیاس با 2012 نیست.

اگر هنوز علاقه به مدل قدیمی دارید، بدانید اپل مدل 2015 آن را هنوز به فروش می‌رساند.

مدل تاچ بار / عکس زیر

 

مدل قدیمی / عکس زیر

5656

 

کد خبر 748378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =