آغاز گفت و گوی تلویزیونی روحانی با انتقاد دوباره به تصمیمات اشتباه دولت احمدی‌نژاد/۱/

رئیس جمهور رو در رو با مردم گفت که چرا نفتکش سانچی از اموال سازمان تامین اجتماعی بوده و از بی تدبیری دولت احمدی‎نژاد در پرداخت بدهی‎هایش سخن گفت.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام حسن روحانی در ابتدای گفت وگوی تلویزیونی خود با مردم، ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار، ماه بهمن را ماه انقلاب و آزادی ملت ایران خواند.
او در واکنش به رشیدپور که دو بار گفت و گوی امشب را «خاص» خواند، گفت: باید ببینیم که چه سوالاتی مطرح می شود!
رشیدپور نخستین سوال را به آخرین اتفاق اخیر یعنی سوختن نفتکش سانچی و شهادت 32 تن از خدمه آن اشاره کرد. روحانی با تلخ دانستن این حادثه تاثر برانگیز، گفت: ساعاتی پس از این حادثه از آن اطلاع یافتم. از وزرای خارجه، نفت، راه و کار خواستم تا موضوع را پیگیری کنند. اگرچه امیدها به تدریج به دلیل نوع انفجار به تدریج کاهش می یافت اما همه تلاشمان را انجام دادیم. چندین تیم از شرکت ملی، نیروی دریایی، وزارت خارجه و .. به چین رفتند. متاسفم از این اتفاق و یک بار دیگر به خانواده های آنان تسلیت می گویم.
او از همه مسئولان خواست تا ابعاد این ماجرا را پیگیری کنند. ما در دولت یک روز عزای عمومی اعلام کرده و این عزیزان را شهید خطاب کردیم.
روحانی در پاسخ به اینکه چرا وزیر کار پیگیر سوختن یک نفت کش شد، گفت: متاسفانه در دولت قبل به دلیل بدهکاری دولت به تامین اجتماعی، یکسری اموال را در ازای بدهی اش واگذار کرد. از جمله این نفت کش که در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفت. در دولت یازدهم و دوازدهم دستور اکید به سازمان تامین اجتماعی و بقیه دستگاه ها دادم که بنگاه های اقتصادی اشان را واگذار کنند. مدیریت این بنگاه ها را واگذار کنند و در بورس وارد شوند. امیدوارم دستگاه های عمومی کشور، این کار را انجام دهند و امور را به مردم واگذار کنند.
رشیدپور اعلام عزای عمومی و شهید خواندن خدمه کشتی را «شعاری» خواند و از رئیس جمهور پرسید که عملا برای خانواده شهدای این حادثه چه خواهند کرد؟ روحانی با رد این گفته وی که اقدامات انجام شده، شعاری بوده است، ادامه داد: وقتی دولت به طور رسمی روزی را به عنوان عزای عمومی اعلام می کند به دلیل اهمیت آن مساله و تسلی خاطر خانواده هاست. قبل از این روز هم من نماینده ام را اعزام کردم و با خانواده آنها صحبت کردند. خواست آنها و مردم این بود که این عزیزان شهید نامیده شوند. ما هم این کار را کردیم. البته مقامان باید مساله را از بعد حقوقی دنیال کنند. این مسائل اصلا شعاری نیست و بسیار مهم است. چون آنها در مسیر خدمت به ملت جانشان را فدا کردند.
او درباره احقاق حق خانواده ها و جنبه فنی این مساله نیز تاکید کرد که کمیته فنی حقوقی پیگیر این ماجراست تا جعبه سیاه خوانده شود و دلیل این اتفاق مشخص شود.
این گفت و گو همچنان ادامه دارد....
2727

کد خبر 748450

برچسب‌ها