نایب رئیس مجلس گفت: اینکه نظامی ها از حوزه اقتصاد خارج و از فعالیت اقتصادی که مرتبط با آنها نیست پرهیز کنند از این جهت مثبت ارزیابی می شود که این مسئله می تواند آنها را از وظیفه اصلی خود باز دارد و موجب فساد شود.

علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرانلاین درباره سخنان وزیر دفاع مبنی بر دستور رهبری مبنی بر عدم فعالیت ارتش و سپاه در بنگاه های اقتصادی گفت: به نظر می رسد این دستور خوب و گامی مثبت است.

او ادامه داد:  اینکه نظامی ها از حوزه اقتصاد خارج و از فعالیت اقتصادی که مرتبط با آنها نیست پرهیز کنند از این جهت مثبت ارزیابی می شود که این مسئله می تواند آنها را از  وظیفه اصلی خود باز دارد و موجب فساد شود. لذا این مسئله از مواردی بود که امام (ره ) نیز بر آن تاکید داشتند و همواره خواستار آن بودند که نظامی ها وارد سیاست و اقتصاد نشوند. این تصمیم رهبری نیز گامی در این جهت است و باید از آن استقبال کنیم .

مطهری در پاسخ به این سوال که چرا اگر این دستور از زمان امام (ره ) مطرح بوده است، دخالت در اقتصاد به اندازه دخالت در سیاست جدی گرفته نشد گفت: از ابتدا منع جدی نبود لذا بعد از امام (ره) آنها میدان را باز دیدند و وارد فضای اقتصادی شدند.

وی در پایان گفت: به نظر من  هر زمان جلوی این مسئله گرفته شود به نفع کشور و به نفع خود سپاه و ارتش خواهد بود. 

لازم به ذکر است چندی پیش وزیر دفاع در پاسخ به اینکه «آیا دولت برای پیگیری واگذاری‌ها در ارتش و سپاه به وزارت دفاع مسئولیتی داده است؟»، اظهار کرد: «مسئولیت این کار از طرف مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا به ستاد کل نیروهای مسلح واگذار شده و ستاد کل در کل نیروهای مسلح این موضوع را دنبال می‌کند تا این نیروها از کارهای اقتصادی غیرمرتبط به هر دلیل، خارج شوند.»

29216

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 748484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
  1 0
  حضور اقازاده ها هم موجب فساد میشود جانم
 • بی نام IR ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
  1 0
  جناب مطهری، تازه فهمیدید؟
 • بی نام IR ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
  1 0
  به شرط اینکه قرارگاه خاتم رو هم نظامی حساب کنید. نه اینکه شرکتهای ارتش رو بگیرید به سپاه کاری نداشته باشید
 • بی نام A1 ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
  1 0
  چرا ما همه چیزو باید خودمون امتحان کنیم؟ این از اول هم معلوم بود
 • علی A1 ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
  1 0
  آقای مطهری شمانه کارشناس نظامی هستیدو نه کارشناس اقتصادی پس چرا دراین حوزه اظهارفضل می کنید؟ شمادرحدنماینده حوزه انتخابی خودتان برای رفع مشکلات مردم حوزه ی متبوع ودر حدتخصص خودت صحبت کن و اقدام داشته باش ودنبال دشمنی و تضعیف اقتدار نظام نباش لطفاً
 • بی نام A1 ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
  1 0
  می تواند موجب فساد شود؟ یا خوابی یا حتما خودت رو زدی به خواب