۰ نفر
۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۳

به مناسبت ۵ جمادی‌الاول، روز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، سید موسی خادمی در پیامی فرا رسیدن این روز را به جامعه پرستاری و زحمت‌کشان حوزه سلامت تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، در متن این پیام آمده است: سالروز ولادت شیر زن دشت کربلا که به راستی چون مفهوم نام شریفش، زینتی برای پدر و شریکی در نهضت انسان ساز برادر گرامی‌شان امام حسین(ع) بود، یادآور اوج رشادت و شجاعت بانوی مسلمان در تاریخ پرفراز و نشیب اسلام ناب محمدی(ص) است.

بزرگ پرستاری که پس از واقعه جانسوز سال 61 هجری، پرچم نهضت ابا عبدالله الحسین(ع) را بر دوش گرفت و با بردباری، اقتدار و شهامتی که تاریخ نظیر آن را به خود ندیده است، توانست رسالت سنگين پرستاری از نهضت عظیم و جاودان عاشورا و انتقال پیام آن به نسل‌ها و عصرهای دیگر را با موفقیت و سربلندی به سرانجام برساند.

امروز پرستاران ایران اسلامی با تاسی از این الگوی بی بدیل، نمونه‌ای از صبر را در مسیر نظام سلامت کشور به نمایش گذاشته‌اند و به عنوان ستون اصلی بهداشت و درمان، زحمات و خدمات شبانه‌روزی اين قشر زحمتكش و فداكار بر كسی پوشيده نيست.

انسان‌های ايثارگری که همپای جامعه شریف پزشکی و در لحظات سخت و دشوار بيماری، بر بالین بيماران حاضر شده و از بهبودی و سلامتی آنان مراقبت می‌كنند. بی‌ترديد شخصيت حضرت زينب(س) به عنوان پرستار مهربان دل‌های زخم خورده اهل بیت عليهم‌السلام و مظهر حلم و بردباری، بهترین الگو و اسوه برای این عزیزان است.

نام‌گذاری چنين روز خجسته‌ای بنام روز پرستار، افتخاری بزرگ و نشان‌گر اهميت اين حرفه مقدس است.

همچنین فرصت مغتنمی برای ارج نهادن به خدمات، ایثار و مجاهدت‌های با ارزش قشر زحمتكش پرستار و ترویج ارزش‌های زینبی در جامعه به ویژه در میان پرستاران است.

اینجانب ضمن تبریک میلاد با سعادت الگوی صبر و عشق و ایثار، حضرت زینب(س) و روز پرستار به محضر تمامی پرستاران پر تلاش، بدینوسیله مراتب تقدیر و تشکر خود را از زحمات و مجاهدت‌های ارزنده این قشر شریف ابراز داشته و توفیق روزافزون را برای آنان از درگاه خداوند متعال مسالت دارم.

سید موسی خادمی

استاندار لرستان

 

۴۸
کد خبر 748522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =