اعتمادآنلاین نوشت: رییس فراکسیون امید با تاکید بر اینکه ایرادی ندارد فیلم‌های جلسات مجلس خبرگان منتشر شود، اظهارداشت: ما اطلاعات را از مردم خودمان مخفی نمی‌کنیم و محرم‌ترین گروه‌ها مردم عزیزی هستند که صاحب انقلاب‌اند و چیزی برای کتمان از آنها نداریم.

محمدرضا عارف با تاکید بر اینکه طبیعتا مردم باید در جریان همه بحث‌ها و برنامه‌ها و نظرات باشند، تصریح کرد: اما گزینشی انتخاب کردن یک فیلم یا یک برنامه می تواند باعث سوء استفاده شود. این مشکلی است که با رسانه ملی‌مان هم داریم و به آنها می گوییم که گزینشی عمل نکنید. طبیعتا از یک جلسه 4 ساعته و طولانی هم انتخاب گزینشی بخش‌هایی از آن ممکن است که حرف و حدیث‌هایی را در برداشته باشد.

رییس فراکسیون امید در خصوص پیامدهای انتشار این فیلم، تاکید کرد: این فیلم چیز خاصی نبود و در شرایطی بود که یک اجماعی هم در خصوص رهبری شده بود. اینکه {این انتخاب را} موکول می کنند به رفراندوم، طبیعی است چون قانون اساسی در آستانه نهایی شدن و بازنگری بود که طبیعتا باید به استناد قانون بازنگری‌شده تصمیم‌گیری شود که رییس جلسه هم اشاره ای به این مطلب می کند.

وی افزود: انتشار این فیلم طبیعی بود و از این نوع جلسات داشتیم و این نوع بحث ها را داریم و مردم هم باید در جریان قرار بگیرند.

عارف در پاسخ به اینکه آیا موافق انتشار فیلم‌های دیگر مربوط به جلسات مجلس خبرگان هستید؟ خاطرنشان کرد: ایرادی ندارد این فیلم‌ها منتشر شود البته باید توجه داشت که منتشر کردن و یا منتشر نکردن فیلم‌ها بستگی به سطح جلسه و نگاهی که در جلسه مطرح بوده دارد. گاهی جلسه غیر علنی است و حرف‌ها را راحت‌تر می‌زنند و گاهی مانند مجلس اعلام می شود که جلسه علنی است و طبیعتا سخنران ها ملاحظاتی را در نظر می‌گیرند.

وی تاکید کرد: من نمی دانم فیلم هایی که ضبط شده با این نگاه بوده که یک زمانی پخش شود یا به عنوان سند معتبر در داخل نظام باقی بماند.
27215

کد خبر 748939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
  4 1
  ولی ژن خوب داریم
 • محسن A1 ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
  4 1
  يه جوري صحبت ميكني كه چيزي برا پنهان كاري نداريم انگار كه ....
 • محسن A1 ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
  1 2
  شما به چه حقي در متن من دست برديد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟در عين ناباوري ميبينم كه انتهاي متن منو نقطه چين گذاشتيد
  • بی نام A1 ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
   2 0
   در قوانین ارسال نظر خبرآنلاین آمده که نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی شود. کامنت شما تا جایی که عاری از افترا بود منتشر شد و مابقی با نقطه چین، تقطیع شد دبیر سرویس سیاسی خبرآنلاین
 • بدون نام ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
  2 2
  اگر براي پنهان كردن چيزي نداريد چرا بعد از سي سال ملت اين فيلم رو بايد ببيند???? بوي بدي ميااااد
 • بی نام A1 ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
  1 1
  جالبه که کرسنت و باج دادن به ترکیه و عدم توفیق در برجام باید مخفی بماند اما مسائل پیش پا افتاده ای مثل این اجلاس خبرگان که از ابتدا معلوم بود منظور از رفراندوم چیست بزرگ نمایی شود راستی جز دولت چه کسی از این واقعه می خواست سود ببرد؟؟